Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért vár el egy főnök irreáli...

Miért vár el egy főnök irreálisan magas teljesítményt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, le tudsz mosni napi húsz ablakot, de ő százat vár, mert szerinte azt lehet teljesíteni. (ez csak egy fiktív példa)


Miért kér ilyet egy főnök? Ezzel arra utal, hogy nem kell jól megcsinálni, csak haladjunk?


2016. okt. 25. 08:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

20 ablakkal ő keres 20e-et, 100ablakkal meg 100e-et.


Vállalkozás meg a pénzről szól, alkalmazottakat, járulékokat, főnök luxusautóját, luxusházát luxuskrváit meg el kell tartani valamiből.

2016. okt. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, de ha a 100 ablakot foltosan hagyom, akkor sorban jönnek reklamálni a megrendelők és akkor hiába keresett vele többet....
2016. okt. 25. 08:28
 3/11 anonim ***** válasza:

hajkurászó, mohó főnökök vannak - úgy tedd a dolgodat, ahogy jól el tudod végezni a munkát. Ha beszól, hogy miért csak ennyi? akkor mondd, így tudtam rendesen elvégezni a munkát.

Ne mondj többet, ne vitázz. Ha nem száll magába, óbégat, hajszol, keresni kell egy másik helyet.

2016. okt. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azt a lovat ütik, amelyik jobban húz...

A teljesítmény tovább javítása a cél nyilván, veszteni nem fog a főnök, legfeljebb pár olyan dolgozót is megtalál, aki így jobban hajt. Már megérte...

Mármint neki, hiszen a dolgizó többet dolgozik ugyanannyiért.

Más: nekem egy időben feladatom volt normaidőt/bért megállapítani, és azt a telephelyek felé a sokezer dolgozónak kiadni, és ez később referencia pont volt. A műszakis (gyek-es) kollégákat kértem meg, hogy minden műveletet másodperc pontossággal mérjenek ki, és a normát X%-os ráhagyással állapítottuk meg, tehát a max. kapható telj. bért ezzel a ráhagyással még lefele is toltuk a 100%-os tartománytól.

Mégis napi vita volt a telepvezetőkkel, hogy ezt "lehetetlen" megcsinálni, többszáz ember állítja, biztos igazuk van. Ahham...

Szóval az éremnek két oldala van.

2016. okt. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért várja el a 100 ablakot, hogy azt a 20-at is megcsináld. Teljesítményben dolgoztam, ha napi 35-öt kellett csinálni az volt a sok, ha napi 20-at akkor meg az volt a sok. (nem ablakot pucoltam :D) Motiváció, hogy ne foglalkozz mással, ami igazából neked is jobb... Hamarabb lejár a 8 óra, vagy 12.
2016. okt. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5, jó, de én 40-50-et néha 60-70-et csináltam meg, ha az ablakmosáshoz hasonlítjuk.

És ez sem volt neki elég.

2016. okt. 25. 09:55
 7/11 A kérdező kommentje:
A fizetés persze nem teljesítményben ment.
2016. okt. 25. 09:55
 8/11 anonim ***** válasza:

1.) Lehet, hogy volt egy rekorder alkalmazottja, és hozzá szabta a normát.

2.) Ha rendesen megcsinálod a munkát, ritkábban lesznek megrendelések. A fodrászhoz is gyakrabban mennek hajat festetni, ha hamarabb lekopó gyengébb festéket használ. (persze ez csak azokra a munkákra vonatkozik, ahol ezt meg lehet tenni, nyilván ez nem mindenhol engedhető meg)

2016. okt. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia. Én már megcsináltam egyszer ,hogy elkezdtem egy szériát brutálisan embertelen sebességgel. Amikor a szerszámigényt leadtam akkor megmondta ,hogy megfelel a régi tempó is. Nagy sebességgel is tudok dolgozni ,de olyan szerszámom nem sok van ami bírja ezt a tempót ami meg igen azt nem bírja megvenni:)


Szerintem tedd fel neki a kérdést ,hogy most akkor gyors legyen vagy jó? Neked mindegy, te megkapod a fizetésed...

2017. jan. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem nem mindegy, nem a pénz miatt, hanem mert nem esik jól sz:r minőséget létrehozni úgy, hogy még közben ezerszer jobban el is fáradok, mintha normál ütemben végezném jobb minőségben.
2017. jan. 9. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!