Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az alábbi feltételek mellett...

Az alábbi feltételek mellett váltanál munkahelyet a helyemben, vagy sem?

Figyelt kérdés

Jelenleg dolgozom, egy műszakban, 6-14 óráig. Mivel a munkahely egy másik településen van, így 4:40-kor indulok itthonról, és délután 3:05-kor szállok le nálunk a vonatról. A munka közepesen nehéz, meg keveset fizetnek (nettó 73000 Ft), de tudom, hogy kettőkor leteszem a munkát, nincs túlóra, hétvége mindig szabad.


Most adódna egy másik lehetőség, egy sokkal jobb, fizikailag könnyebb munkahelyre menni. Itt is kell dolgozni, de valahogy mégis más, jobb (voltam egy nap próbamunkán, így tapasztaltam).

Valamivel többet is fizetnek, nettó 91000 Ft-ot ígérnek.

Viszont a munkarend kedvezőtlen(ebb), beosztás szerint egyszer 5:30-14:00-ig, máskor pedig 10:00-19:00-ig kellene dolgozni.

A pihenőnapok nem fixen hétvégén lennének, hanem valószínűleg hétköznap valamelyik napon, nem biztos, hogy összefüggő két nap, lehet egyik hétfő, a másik csütörtök... A hétvégék közül csak havonta egy hétvége a szabad, a többin dolgozni kellene valamelyik munkarend szerint.

Mivel ez a munkahely is másik településen van, így egy "délutános" napom úgy nézne ki, hogy a reggel 9 órás vonattal megyek el, és este fél 9-re érnék haza. délelőttös műszakban nem lenne komoly változás.


Még egy fontos infó: Nő vagyok, van egy 5 éves lányom, délutános műszakban és hétvégén nagyobb részt a nagymamával lenne.


Ti elvállalnátok ezt az új munkát?


2016. okt. 26. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha meg van oldva a gyerek felügyelete és jól jönne a több fizetés(azért majdnem egy 20-assal kapnál többet), akkor válaszd a másodikat.

Szerintem teljesen mindegy, hogy mikor van az a szabadnap.


Egyébként pótlékok vannak vagy fixen ennyi a fizu?

2016. okt. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Fixen Ennyi a fizu.

A szabadnapoknak mindössze annyi szerepe van az egészben, hogy a gyerek hétköznap 8-16-ig oviban van, így délutános műszakban gyakorlatilag nem is találkozunk, illetve így hétvégén sem lennék vele, amit azért ő még igencsak igényelne. A felügyelete meg lenne oldva.

2016. okt. 26. 18:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest hogy lenne délután is meló meg 3 hétvégéd oda lenne nem egy nagy összeg az a 18000 ft

A délutános műszaknál ráadásul nem 8,5-et töltesz bent hanem 9et.

Őszinte leszek. Mindkettő sz@r....

2016. okt. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én maradnék a helyedbe a mostani helyeden, a gyerek miatt, ha meg kellene a több pénz akkor vállalj takarítást, vasalást, idősgondozást mellé délutánonként.
2016. okt. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is maradnék a helyedben, ennyiért nem éri meg ennyivel többet szívni és a gyerekedtől elvenni az időt!!!
2016. okt. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!