Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha kontaktlencsét viselek...

Ha kontaktlencsét viselek egyáltalán nem jelentkezhetek tűzoltónak?

Figyelt kérdés
Minimális csak a látás károsulásom.

2016. nov. 2. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
En ismerek olyan lanyt aki szemuveges es tuzoltonak tanul. De vannak nyiltnapok, vagy pl edukacio ahol meg lehet az ilyrneket kerdezni.
2016. nov. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt törvény szabályozza. Ha nagyon minimális, akkor elvileg lehet róla szó. De megvan szabva egy határérték, ami felett sem szemüveggel, sem lencsével de még műtött szemet sem fogadják el. (Nem csak tűzoltóknál, rendőröknél, bv-seknél, katonáknál sem.)
2016. nov. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, majd megérdeklődöm nyílt napon részletesebben. Igen azt tudtam, hogy van egy határérték, csak olvastam 1-2 helyen, hogy tűzoltónak semmilyen határérték alatt(dioptria) nem lehet jelentkezni, csak rendőrnek, de remélem nem így van.
2016. nov. 2. 21:40
 4/4 Csicsky ***** válasza:

Esetleg itt érdeklődj:


[link]


Idézek a oldalról:


Baj, hogy szemüveges vagyok?


Igen, de bizonyos mértékű rövidlátás esetén lézeres szemműtét után lehet felvételizni. Az egészségügyi és pszichikai követelményeket ez a rendelet tartalmazza.

2016. nov. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!