Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen a hátad mögött...

Munkahelyen a hátad mögött rossz híredet keltik, mit tennél?

Figyelt kérdés

Egy hozzám közel álló, tehát megbízható kollégám mondta el nekem a napokban, hogy egy másik kollégám folyamatosan szidalmaz a főnökök előtt teljesen alaptalanul. Megkért, hogy ne mondjam vissza, mert akkor tudni fogják, hogy ő árulta el, nem akar kellemetlen helyzetbe kerülni emiatt, de úgy érzi, hogy tudnom kell, hogy rendszeresen lefest a főnököknél. Legszívesebben odamennék és kérdőre vonnám, hogy mi az anyukája baja van velem, ki akar rúgatni, vagy miért csinálja ezt, de akkor a kollégámat hoznám kínos helyzetbe. Mégis úgy érzem, hogy ezt nem hagyhatom annyiban, mert ha ennyire ellenem kampányol, akkor simán bajba kerülhetek.

Mit tennétek, hogy rendeznétek ezt a helyzetet?



2016. nov. 15. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Beszélnék főnökkel.
2016. nov. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
rögtön orrba vágnám a nyelvét is kihúznám aztán annyi a dumának.
2016. nov. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"Pista, azt csicsergik a madarak, hogy vmi gondod van velem. Mondd akkor szemtől szembe!"
2016. nov. 16. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel velem ilyet pont a főnököm csinált, nem volt kihez fordulnom. Kiléptem.


Én a helyedben mindent a legjobb tudásom szerint végeznék, hogy ne legyen rajtad "fogás", valamint megpróbálnám rajtakapni amikor ilyesmit csinál.


Kérdés, mire irányul a szidalmazás, a munkádra vagy egyéb dologra, mondjuk ilyenekre, hogy már megint hova akasztottad a kabátodat.

2016. nov. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen, szerencsére a főnököm pont nem adott az illető véleményére, mert ő meg volt elégedve a munkámmal.

Pont a rossz híremet keltő kolléganő betegedett bele a dolgokba és ment el a cégtől, mily meglepő, azóta a nem közvetlen kollégák is hajlandóak voltak nyitni felém és megismerni közelebbről. Sokan hangot is adtak annak, hogy nem gondolták, hogy velem ilyenekről is lehet beszélgetni, nem gondolták, hogy így gondolkodom, nem gondolták, hogy ilyen jófej vagyok, stb.

Szerencsére azt mondom nálunk győzött az igazság és szerencsés vagyok, hogy olyan főnökünk van amilyen.


Ha szerencséd van, akkor a te főnök sem alapoz semmit folyosópletykákra.

2016. nov. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!