Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg csak az irodai dolgozó...

Tényleg csak az irodai dolgozók érnek valamit?

Figyelt kérdés

Ugye pl az újságcikkeket nézzük, ha van egy munkahellyel kapcsolatos téma benne, akkor munkahelynek az irodát említi meg, vagy mintha alap lenne, hogy ülőmunkát végez az olvasó, magyarul irodai munkát. Ha van cikkhez kép csatolva akkor egy iroda látható a képen. Miért csinálják ezt az újságírók, mintha csak irodai munkák léteznének és azt hiszik hogy minden olvasó irodai munkás? Komolyan nem értem ezt.

Meg van olyan teszt hogy nézze meg az olvasó milyen a munkahelyi asztala, az alapján leír egy jellemzést, de aki nem irodában dolgozik annak nincs asztala... vicc komolyan és nem értem miért van ez.



2016. nov. 23. 14:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Az irodai munka sok mindent takarhat, ezáltal átfogóbb, mintha mondjuk ácsokat vagy lakatosokat ábrázolnának. Meg egyúttal az emberek többségének vonzóbbak az irodai munkák.Szerintem nem kell többet belelátni.
2016. nov. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

felesleges ezen felhúznod magad, az újságírók csak általánosságban írnak, az emberek nagy százaléka irodai munkát végez-vagy szeretne emiatt van az a cikk, ne vedd magadra.

és nem, nemcsak az irodai dolgozók érnek valamit, de ezt te is tudod remélem. :)

2016. nov. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
tudom csak néha idegesitenek ezek az újságcikkek
2016. nov. 23. 14:39
 4/19 anonim ***** válasza:

de örülök neki, ha vki lepontoz, csak mert a véleményemet írom meg :D szuper.

kérdező, nyugi, az újságírók legtöbbször ahogy észrevettem külföldi újságokból 'lesnek el dolgokat, magyarán én már nagyon sokszor láttam, hogy simán lefordították magyarra a cikket és saját név alatt publikálták. ezért a sok amcsi utánzat cikk.

2016. nov. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

utolsó, én nem pontoztam le senkit.

És lehet igazad van, na mindegy is nem érdemes ilyenen idegeskedni

2016. nov. 23. 15:38
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Pont, hogy ők vannak lenézve legjobban. Irodában dolgozom, mindenki azt hiszi, hogy napi 8 órán keresztül nem csinálunk semmit, csak ülünk, eszünk, kávézunk, unatkozunk és alszunk... A családom szerint se munka az irodai munka.
2016. nov. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%
Ez így van. Tényleg az irodisták ezt csinálják. Én amit láttam anno bizt. őrként az irodisták a gyárban csak kajálgattak, a dohányzóba vagy a kávézóba trécseltek. De azokat dolgozni sose láttam.
2016. nov. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

7.: és vitted többre biztonsági őrnél ezzel a gondolkodással? Láttál egy helyet, azon belül is azokat akik lustábbak és ez alapján megitéltél több ezer embert. Én is látok biztonsági őröket, óránként 450ért sötétek mind a föld és lusták is. Ha ez alapján itélném meg az összes biztonsági őrt akkor soha nem venném észre, hogy a szomszéd boltban milyen segitőkész az őr.


Kérdező: Nem, nem csak ők érnek valamit, de mint tudod, minden ember magából indul ki és ezért a saját környezetét képzeli máshova is az újságiró. Ezen kivül a termelési folyamatokat bemutatni nagy szokása volt a régi sajtónak és van aki szeretné még a látszatát is elkerülni, hogy valami hasonlót csinál.

Igazából sem a termelés nem lehet ipari méretű szervezés nélkül, nekünk meg nem lenne mit enni és hol pihenni -no meg dolgozni sem- ha nem lenne aki mindezt biztositja.


Nem érdemes ezen idegeskedni. Főleg ha olyan munkád van, amit szeretsz vagy értékesnek tartasz.

2016. nov. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

8-as igen vittem többre. Azért mert 10 éve bizt. őrként kezdtem a pályám, attól mára nem abban dolgozok.

De pl. mostanában is láttam mit dolgoznak az irodisták. Az egyik ablakon volt szerencsém belátni az irodába, megcsodálni az irodisták "nehéz" munkáját.

Az egyik tarkóra tett kézzel, hátradőlve kb. 1 órán keresztül úgy ült és üveges szemmel a semmibe révett. Gondoltam már bemegyek, megnézem él e még. A másik szembeülő csaj, 1 órán át csak facebookozott. Meg liter számra lötybölik a kávét. És ezért a semmittevésért raknak zsebre havi 200 ezer forintot.

2016. nov. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Jó az 80 ezernek is... És itt kemény munka van, csomószor előfordul, hogy 10-12 órát is itt vagyunk.
2016. nov. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!