Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy éreznéd magad, ha kiderül...

Hogy éreznéd magad, ha kiderülne, hogy valakit, aki egyébként jól dolgozott, és semmivel sem vagy jobb munkaerő nála, azért rúgtak ki, mert neked helyet kellett csinálni, és az egyik vezetőnek az ismerőse vagy, neki meg nincs ilyen protekciója?

Figyelt kérdés
2016. dec. 2. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Lelkisimeret furdalásom lenne, és esetleg megpróbálnék valahogy tenni az illetőért.
2016. dec. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

Neked ne legyen lelkiismeret furdalásod, legyen annak, aki ezt megtette.

A kezdeti rossz érzésed majd elmúlik, kivéve, ha az új kollégáid emiatt ellenségesen fogadnak.

Na, az lesz a kemény!

2016. dec. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én a másik oldalon vagyok, akinek nincs protekciója. Mivel kerültem már ilyen helyzetbe, hogy protekciós miatt kellett távoznom, és nem oldották meg, hogy én is maradhassak, én nem akarnám, hogy bárkit kirúgjanak miattam, ha az ő munkája semmivel sem rosszabb az enyémnél. Nem tartom korrektnek. De nem tudom, hogy aki tényleg így jut be valahova, tudja-e, és ha igen, mit gondol, mit érez, megfordul-e a fejében, hogy valaki alól kihúzták a talajt, csak azért, hogy neki helye legyen.
2016. dec. 2. 15:01
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
4-ből 3 nem törődik ezzel.
2016. dec. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Nekem nem lenne különösebben nagy lelkiismeret furdalásom. Akkor igen, ha rosszabbul látnám el a feladatomat, mint akit miattam dobtak. De ha én is vagyok olyan jó mint ő, csak nekem pluszban van egy jó ismerősöm, akkor ez van. Az élet nem igazságos.
2016. dec. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Én is kirúgott vagyok, de egy percet nem nehezteltem arra, aki a helyemre került.

Nem ő tehet róla, nem tudatosan fúrt meg, nem volt tisztában az előzményekkel.

Pedig én nagy sz@rból húztam ki a céget, többszörösen kitüntetett, elismert dolgozó voltam.

Csakhogy az ügyvezető sógornője munkanélkülivé vált és kellett neki a helyem

Az ügyvezető igazgató széttárta a kezét és azt mondta:

"Be kell látnod, hogy a családi béke a legfontosabb!"

... és ez egy svájci cég volt! :)

2016. dec. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én utána próbálnék úgy hajtani, hogy jobb legyek, mint az, akit ki kellett rúgni. Értitek, ha már azért rúgnak ki valakit, hogy én csináljam a munkáját, akkor már csináljam jobban, mint ő, különben tényleg "nem érdemlem meg".
2016. dec. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kivéve ha az illető egy idióta volt, és a magatartása miatt kellett kirúgni. (Az előző hozzászóló vagyok.)
2016. dec. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!