Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldi munkahely: kitúrja...

Külföldi munkahely: kitúrja egyik magyar a másikat. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Én vagyok az áldozata a sztorinak, mindketten férfiak vagyunk a 40. életév felé... Külföldön, egy nagy multinál dolgoztunk de különböző osztályon, bár azonos feladatkörben. Mivel magyarok voltunk, ezért tartottuk a kapcsolatot. Én azóta céget váltottam és kis kitérővel szeretnék most visszakerülni, de nyíltan meghirdetett üresedés nincs, azonban az én részlegem már megszűnt és egyedül az ismerősöm csapatába lenne lehetőségem majd valamikor elhelyezkedni. Az ügy azért fontos, mert az egész országban csak kb. 2 munkahely van, ahol a szakmánkban alkalmaznak, ezért zárt a kör. Újból megkerestem minap az ismerősöm, kérve a főnökeinek az elérhetőségét, hogy az önéletrajzom elküldjem, de ezt megtagadta, mondván, hogy nem vagyok neki szimpatikus, nem tart megbízhatónak, stb. mindenféle rosszindulatú, kitalációkkal, majd letiltott még a facebookon is.


Ezzel szemben a valóság az, hogy ő neki nincs szakmai diplomája és továbbképzései (ebből adódóan szaktudása sem), kvázi irodai betanított munkát végez.Mai napig rejtély, hogy hogyan került be, illetve az ok az, hogy nagyon hasonló betanított munkát végzett egy magyar cégnél és mivel itt sablonokban gondolkoznak, felvették, és eddig még nem adódott olyan helyzet,feladat, amin kibukott volna szakmai hiányossága. És valószínű, hogy veszélyben érzi a pozícióját velem szemben, aki ezt a szakmát tanulta, magasabb a képzettségem és azóta is továbbképzem magam. Azonkívül lehet egy másik ok is, amiért irigy rám: nekem családom van, ő meg magányos. Facebook hozzászólásain láttam,hogy frusztrált, az élő fába is beleköt, rosszindulatú legtöbb kommentje.


Kijelentette, hogy ő nem fogja támogatni a jelentkezésem a főnökeinél.


Nagyon igazságtalannak érzem a helyzetet. Mit tehetek? Elvégre itt a családom eltartásáról van szó. Hihetetlen, hogy egy akárki rosszindulatú elvegye tőlem a kenyérkereseti lehetőséget (aki ráadásul szakmailag is csak fél kompetens)


2016. dec. 3. 09:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Értem, hogy rosszul esik, de igazából neki is a munkája van veszélyben. Neked meg, mint írtad, van másik munkád. Szóval ez egy kicsit az élni és élni hagyni. Őszintén szólva én sem tolnám alá másnak a lehetőséget, legyen magyar vagy nem magyar, ha egyszer ezáltal az én munkahelyem veszélybe kerül. Tetszik, nem tetszik, te sem tennéd meg. Soha. Senkivel. Ennyi erővel mindenki noszogassa a másikat, hogy teee, jelentkezz hozzánk, majd beraknak a helyemre...gondolj bele egy kicsit!
2016. dec. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és igazából te túrnád ki a másik magyart, szóval...a megoldás, hogy jelentkezz úgy,mint minden parlagi emberke, add be az önéletrajzod a HResekhez!
2016. dec. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%

nincs üresedés, persze hogy fél, hogy kitúrod. ha ott dolgoztál, biztosan ismersz másokat a cégnél, akiktől kaphatsz infókat. vagy marad a hagyományos út, amit felettem írtak.


de őszintén: szeretnél egy ilyen emberrel együtt dolgozni? valószínűleg mond pár szót ellened, de ha így is felvesznek, már előre lesz egy ellenséged a cégnél. kell ez neked? egyébként meg neked sem kellene túldramatizálni a dolgot. "egy akárki rosszindulatú elvegye tőlem a kenyérkereseti lehetőséget" ő nem elveszi a lehetőséget, hanem megtagadja, hogy egy szívességet tegyen neked... persze elég bunkón csinálta, de azért, mert valaki nem akar segíteni kerülőúton bejutni egy munkahelyre, nem az ő hibája, ha éhen hal a família...

2016. dec. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ember te nem áldozat vagy, hanem pont te akarod kitúrni...
2016. dec. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem te vagy az áldozat. Te akarod a másikat kitúrni. Szimpla irigysèg van benned, hogy ő képesítès nèlkül is el tudja látni azt amihez neked papírod van. Làtod, itt jön a kèpbe az amit èn is tudok jó pár ève hogy Nyugaton nem feltétlen izgulnak rá a papírra annyira mint Magyarorszàgon. Dolgoztam Ausztriàban, Angliàban, olyan munkakörökben amihez elvileg diploma kellett volna. Nekem csak egy sima OKJ-m van, de ezzel kitörölhetem. Viszont szakmailag penge vagyok, de Magyarorszàgon nem alkalmaztak diploma hiànyàban. Ausztriàban, Angliàban viszont igen. Tesztìrás, szakmai interjún való közel 100%-os teljesìtès elègnek bizonyult. Most már itthon is elvagyok, lèvén van igazolt gyakorlatom. Ùgyhogy ne legyèl annyira oda a papìrodèrt, önmagàban senki nem esik hasra tőle Ausztriában. Szakmai tudàsa a másik embernek is van, akkor nem alkalmaznák. A cèg sem a maga ellensège. Szàllj le a magas lóról.
2016. dec. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Valamit nagyon félreérthetően írtam. Szó sem volt róla, hogy én ki akarom túrni. Azáltal, hogy engem (vagy bárkit felvesznek) senki mást nem kell lecserélni, mivel szimpla bővítésről van szó


Egyébként pedig munkanélküli vagyok.

2016. dec. 3. 14:08
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Érdekesen látod a dolgokat..


Első körben leszögezném, hogy nekem is az ötlött fel bennem - különösen az írásod 2. bekezdésétől kezdődően, hogy miért is gondolod azt, hogy a másik a rossz, és "akar kitúrni"?


1. Gyakorlatilag, leírtad, hogy milyen szűk az adott terület eleve, és hogy a tiéd azóta meg is szűnt: tehát tisztában vagy vele, hogy csak az ismerősöd csoportjába mehetnél vissza.

2. Leírod, hogy ja , egyébként nem tartod szakmailag megfelelőnek, sőőt, te jobb is vagy, mert neked ebből diplomád is van, neki meg nincs.


Ja, és ehhez meg egy kis felvilágosítás a beszűkült magyar gondolkozás végett ;) : "Mai napig rejtély, hogy hogyan került be, illetve az ok az, hogy nagyon hasonló betanított munkát végzett egy magyar cégnél és mivel itt sablonokban gondolkoznak, felvették, és eddig még nem adódott olyan helyzet,feladat, amin kibukott volna szakmai hiányossága"

-> Te még mindig azt gondolod, amit itt keleten, hogy a papír számít. Ébresztő! Itt, 2016-ban, már nem ez a tendencia van, és a felvilágosult Nyugat valóban kitaposta ezt már, s kezdik átvenni: Hasonló munkakörben dolgozott, ergo volt tapasztalata, a többibe beletanult. Az hogy nem bukott, el, az meg már saját magának köszönhető, nyilvánvalóan mert alkalmas volt a feladatokra, ha tetszik, ha nem. Még a protekcióst is ugyanúgy kivágják, ha alkalmatlannak találják a feladatra.


3." Azonkívül lehet egy másik ok is, amiért irigy rám..."

Ehhez nem kommentálok semmit, szerintem már érzed, mire akarok kilyukadni.


Nem tudom, hol élsz, milyen világban, hogy vagy ennyire naiv, vagy mit képzeltél eleve, amikor ráírtál az ismerősödre, de jó nagy hülye lett volna megadni a főnökei elérhetőségeit, sőt, te úgy képzelted, hogy majd még be is ajánl téged a helyére. :DDD Eszméletlen, hogy Te ezeket a sorokat mind komolyan gondoltad.


Ember, még te agonizálsz azon, hogy "ki akar túrni" valaki, akinek TE pályázol a helyére már a 2. bekezdésben, s kezdted meg a versengést mind szakmai, mind magánéleti részen. Az életben még van mit tanulni, hogyan is működnek a dolgok. ;)

2016. dec. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
U.I: Vicces, hogy kb a többi hozzászóló is ugyanazt írta, különösen az 5-ös, pedig nem olvastam el, csak utólag . :)
2016. dec. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

ha tanult ember vagy, akkor valószínűleg ki tudod sakkozni, hogyan lehet eljuttatni az önéletrajzodat a HR-re :)

nem értem a problémát

2016. dec. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"sőt, te úgy képzelted, hogy majd még be is ajánl téged a helyére"


""ki akar túrni" valaki, akinek TE pályázol a helyére"


Segítenétek vele azzal, hogy megoldjam kommunikációs problémámat, ha eláruljátok hol írtam, vagy miből lehet arra következtetni, hogy a HELYÉRE pályázok?


Ez egy kb 10 fős csapat, és én nem feltételeztem (és mivel magamból indultam ki, azt gondoltam, hogy az ismerősöm sem fogja féltenie az állását, mert nekem NEM célom, hogy kitúrjam őt).


Egyébként abban a csoportban ami érdekel, az nem az ő "betanított" munkája, hanem egy tervező munkakör, tehát még csak átfedés sem lenne a munkákban, maximum egy légtérben lennénk. De persze, az biztosan nem lenne jó, hogy van valaki, aki alapból utál, anélkül, hogy okot szolgáltattam volna rá (azaz a puszta létezésem az ok). Nyilván tőle függetlenül beküldöm a jelentkezésem.

2016. dec. 3. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!