Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkahelyen ( és munkakörbe...

Új munkahelyen ( és munkakörben) -i tapasztalatodról mesélnél?

Figyelt kérdés

Az elején neked is nehezebb volt, míg beletanultál? Voltak hibáid?

És az emberekkel hogy viselkedsz új közegben, az első időszakban is laza, vagy azért fel kellett oldódni, hogy tényleg laza legyél?


Kezdem én:

Nekem az első irodai/ügyfelezős munkahely volt,

- az elején mindig kell idő, hogy igazán feloldódjak, gyakran vagyok zavarban, de utána ahogy magabiztosabb vagyok, már nagy a szám (pár hét után)


- Volt hibám is 1-2, amit akkor mindig rosszul éltem meg, de szerencsére jó fejek voltak és nem szedtek szét.

És nálad

oldottság,

betanulás,

hibázás?



2016. dec. 6. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első munkahelyemre könnyű volt beilleszkednem, illetve betanulnom. Hárman kezdtünk egyszerre azonos munkakörben (ügyfélszolgálat idegen nyelvekkel), egyszerre volt tréningünk, egymás mellett ültünk, tudtunk egymásnak segíteni. Hamar jóban lettünk, egymástól tanultunk, és a kisfőnök (aki betanított) is nagyon jófej volt. Persze néha hibáztunk, de nem volt belőle baj. Nekem sokat segített, hogy nem én kezdtem egyedül akkor, és mások is ugyanabban a cipőben jártak.


A fizu viszont kevés volt, ezért egy év után elmentem egy másik céghez, most is itt vagyok. Itt egyedül kezdtem, más munkakörben, és csak ketten voltunk egy irodában, a másik egy mogorva 50-es pasas volt (én huszonéves lány). Itt ezért nehezebb volt a kezdet, nem is éreztem jól magam eleinte, de aztán kaptam oktatóanyagokat és belejöttem. A főnök is normálisan viszonyult hozzám, mindig szólt a többieknek hogy segítsenek, ha elakadtam. Aztán szerencsére másik irodába kerültem, ahol két másik fiatallal vagyok együtt, így már a hangulat is jó. Szóval most már elvagyok.

2016. dec. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Első.

De jó, kezet foghatunk, én is ügyfélszolin kezdtem! :)

Én most kb ott vagyok, mint te ( új hely, új munkakör- egyébként én is a fizu miatt váltottam-).

Csak én még a legelején vagyok, de szerencsére itt is támogatóak és kedvesek, türelmesek.


Alig egy hete vagyok itt, viszont utálom ezt a betanulási időszakot: lassabb is vagyok, és félek, amiért nem megy még jól. Szóval már nagyon várom, hogy pár héttel később legyek, hogy érezzem magabiztosabbnak magam meg önállóan tudjak dolgozni végre. (De már annak is örülök, hogy szánnak időt a betanulásra, nem mindenhol volt ez így..)


Plusz azt utálom még,hogy nekem a beilleszkedés is egyedüli újként olyan, hogy kell egy kis idő, most egy jól összeszokott és jófej csapatba kerültem ( ami nagyon jó), viszont idő kell, hogy igazán önmagam tudjam adni. Várom már hogy ezen a részén is 100%-ban önmagam tudjam adni.

2016. dec. 7. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!