Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik a könnyebb: könyvelni...

Melyik a könnyebb: könyvelni vagy könyvvizsgálni? Valakivel volt úgy rosszul teljesített egy korábbi munkahelyén, a következőnél viszont megvoltak elégedve vele?

Figyelt kérdés
Lassan másfél éve dolgozok egy helyen, mint könyvvizsgáló asszisztens. Nagyon elegem van a munkából, pályakezdőként kerültem be könyvelési tapasztalat nélkül. Ennek legelőször örültem, azt hittem ez a tehetség jele, hogy valakit engednek különösebb könyvelési tapasztalat nélkül könyvvizsgálni, meg hát annak is örül az ember, hogy egyáltalán kap munkát. Ma inkább látom, hogy olcsó voltam azért vettek fel. Nem vagyok jó a munkámban, sajnos nyáron áthelyeztek egy másik könyvvizsgáló csapatba. Nehezen tartom a kapcsolatot az ügyféllel, az új főnököm sem bízik bennem. Nagyon nehéz, hogy hétről-hétre változik a könyvelési struktúra. A sok kudarc is elkedvtelenített ettől a munkától. Nem tagadom, saját képességeim hiánya is benne van a kudarcban. Attól félek, hogy a következő munkahelyemen se állom meg a helyemet, igazából csak ezt tart vissza. De hátha az munka másabb jellegű lesz és azért sok mindent tanultam ez alatt másfél év alatt.

2016. dec. 15. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Hogy lehetsz könyvvizsgáló, ha nincs könyvelési tapasztalatod?
2016. dec. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én nem könyvvizsgáló vagyok, hanem könyvvizsgáló asszisztens. Nem ugyanaz. Azt csinálom amit a főnököm mond: adófolyószámlát egyeztetek, tárgyi eszköz analitikát vizsgálok, béreket egyeztetek, mikor mit, de a jelentést nem én írom. Azért vettek fel, mert olcsó voltam szerintem. Ugyanakkor azt szeretném megjegyezni, hogy biztos nem azért mert kapcsolataim voltak. Nem ismertem senkit a cégtől.
2016. dec. 15. 20:27
 3/3 anonim ***** válasza:
A könyvelő könyvel. A könyvizsgáló ellenőrzi a könyvelést.
2016. dec. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!