Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Igazgató mire fel szabja meg,...

Igazgató mire fel szabja meg, hogy a dolgozók miket posztolnak, lájkolnak a Fäceboookra szabadidejükben? KÉP

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Sajnos én is ismerem ezt a főorvost.

Narancsos párt nagy haverja,több trafikkal és a zsíros hálapénzeket sem veti meg,sőt...

Mire fel parancsolgat,hogy a dolgozók a szabadidejükben miket lájkolnak és posztolnak,kommentálnak?

Persze ez olcsóbb és egyszerűbb,mint rendbe tenni az egészségügyet.

Hol is van a szabad vélemény nyilvánítás?

Ha ennyire nem akarják,hogy a nyilvánosság elé kerüljön,hogy mi folyik a kórházakban,akkor nyilván bőven lehetne mit megszellőztetni.

Mint Hofi mondta: Nekik Demokrati,nekünk KUSS"



2016. dec. 16. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Pedig ez tudtommal mindenhol így van, nálunk is.

Annyi különbséggel, hogy én még csak azt se rakhatom ki facebookra, hogy hol dolgozom (utóbbi a szerződésembe van foglalva)

2016. dec. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Na ezért tudják csak a barátaim és a csalàdom a Facebook nevemet és nem nyilvános semmi, amit csinálok rajta...

Hálistennek az én munkahelyem nem ilyen, de nem árt ésszel kezelni a közösségi oldalakat.

Egyébként viccnek tartom, hogy ebbe is bele lehet szólni, legközelebb már a legjobb barátom munkámmal kapcsolatos kijelentéseire se helyeselhetek, mert pert akasztanak a nyakamba...

2016. dec. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Varga Péte4 ***** válasza:
100%
Hadd legyek az ördög ügyvédje :) Lehet, hogy ez egy jószándékú figyelmeztetés. Egy nagyobb cégnél - tapasztalat - számos másod-harmadkézből származó információ kering, ami vagy egyszerűen nem igaz, vagy a körülmények hiányos ismerete miatt téves következtetéseken alapul. Nomármost. Ha egy ilyen infó nem feltételezésként, véleményként hanem mint tény kerül posztolásra, bizony akár rágalmazásnak is minősülhet és esetleges pör esetén a közzétevőnek súlyos, zsebbevágó következményei lehetnek.
2016. dec. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Arra föl, hogy ő dönti el, hogy ki dolgozik és ott meddig. Ha neki valami nem tetszik, akkor kirúgja a dolgozót.


Volt már ilyen cég, ahol fb bejegyzésből kirúgások lettek, és nem jogos, viszont törvényes.


Nekünk van saját fb csoportunk is, a céges dolgozók léphetnek csak be, van modi, és ott lehet panaszkodni, kérdezni, megosztogatni cikkeket, stb. Nem azt mondom, hogy aki napi rendszerességgel ott szidja a céget meg utálkozik a munkára, attól nem fognak megválni... De adnak teret annak, hogy tudj véleményt nyilvánítani.

Érdekes, még nem ment tönkre a cég.

2016. dec. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

A szerződés, etikai kódex stb. pontosan rögzíti, hogy ilyen megtörténhet-e, általában igen. A dolgozók aláírták, elfogadták, kár hisztizni miatta.


Egyébként ha belegondolsz, ha az orvosok elkezdik a fészbúkon szapulni az állapotokat, attól még azok nem javulnak meg. Emberek viszont meghalhatnak, mert pl. nem mernek miatta orvoshoz menni.

2016. dec. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Varga Péte4 ***** válasza:
50%
Hadd legyek az ördög ügyvédje :) Lehet, hogy ez egy jószándékú figyelmeztetés. Egy nagyobb cégnél - tapasztalat - számos másod-harmadkézből származó információ kering, ami vagy egyszerűen nem igaz, vagy a körülmények hiányos ismerete miatt téves következtetéseken alapul. Nomármost. Ha egy ilyen infó nem feltételezésként, véleményként hanem mint tény kerül posztolásra, bizony akár rágalmazásnak is minősülhet és esetleges pör esetén a közzétevőre nézve súlyos, zsebbevágó következményei lehetnek.
2016. dec. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A Munka törvénykönyve alapján "a munkavállaló véleménynyilvánításhoz való jogát a munkáltató jó hírnevét, jogos gazdasági és szervezeti érdekeit súlyosan sértő vagy veszélyeztető módon nem gyakorolhatja".


részletesen:


8. § (1) A munkavállaló a munkaviszony fennállása alatt - kivéve, ha erre jogszabály feljogosítja - nem tanúsíthat olyan magatartást, amellyel munkáltatója jogos gazdasági érdekeit veszélyeztetné.

(2) A munkavállaló munkaidején kívül sem tanúsíthat olyan magatartást, amely - különösen a munkavállaló munkakörének jellege, a munkáltató szervezetében elfoglalt helye alapján - közvetlenül és ténylegesen alkalmas munkáltatója jó hírnevének, jogos gazdasági érdekének vagy a munkaviszony céljának veszélyeztetésére. A munkavállaló magatartása a 9. § (2) bekezdésében foglaltak szerint korlátozható. A korlátozásról a munkavállalót írásban előzetesen tájékoztatni kell.

(3) A munkavállaló véleménynyilvánításhoz való jogát a munkáltató jó hírnevét, jogos gazdasági és szervezeti érdekeit súlyosan sértő vagy veszélyeztető módon nem gyakorolhatja.

(4) A munkavállaló köteles a munkája során tudomására jutott üzleti titkot megőrizni. Ezen túlmenően sem közölhet illetéktelen személlyel olyan adatot, amely munkaköre betöltésével összefüggésben jutott a tudomására, és amelynek közlése a munkáltatóra vagy más személyre hátrányos következménnyel járhat. A titoktartás nem terjed ki a közérdekű adatok nyilvánosságára és a közérdekből nyilvános adatra vonatkozó, törvényben meghatározott adatszolgáltatási és tájékoztatási kötelezettségre.

2016. dec. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez minden közepes és nagyobb cég etikai kódexében benne van.

Nem újdonság!

Normális ember egyébként sem fikázza nyilvánosan a munkahelyét, mert nem praktikus.

2016. dec. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapból céges dolgot nem adunk ki "harmadik félnek", erről sok munkahelyen a munka- vagy a kollektív szerződés egyébként is rendelkezik. A facebook-on (vagy bárhol másutt) bármilyen interakció alkalmas lehet arra, hogy véleményt nyilvánítsunk, és azzal alátámasszuk vagy épp cáfoljuk a megjelent információkat. Továbbra is alkalmas másokat sértő rágalmak terjesztésére, vagy azokkal történő egyetértésre, egyéb (halmozott) vétségekre (becsületsértés stb), szóval óhatatlanul is olyan tevékenységekben veszünk részt, amik csak gondot jelentenek mind egyénileg, mind a munkahely kapcsán.

Annál a cégnél, ahol dolgoztam, az IT-n meg volt bízva egy csoport, akik ún. "observer üzemben" a céggel és a kollégákkal kapcsolatos tevékenységeket, bejegyzéseket vizsgálták, és sajnos sok kollégának a munkaviszonya bánta, hogy a rendelkezésekre fittyet hányt.

2016. dec. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Mire fel parancsolgat,hogy a dolgozók a szabadidejükben miket lájkolnak és posztolnak,kommentálnak?"


A munkaszerződések 99%-ban benne van, hogy nem szapulhatod nyilvánosan a saját céged, nem terjeszthetsz róla hátrányos információkat, nem adhatsz át bizalmas adatokat harmadik félnek.


"Hol is van a szabad vélemény nyilvánítás?"


Véleményt nyilváníthatsz, csak vállald az ezzel járó hátrányokat.

2016. dec. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!