Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az elkövetkező 20-30 év folyamán rohamosan lesznek munkanélküliek az emberek a mesterséges intelligenciát használó gépek következtében?

Figyelt kérdés

A mesterséges intelligencia több munkahelyet vesz el, mint amennyit teremt, ezért masszív munkanélküliség fogja felütni a fejét. Ha már most sem tudnak mit kezdeni a sok munkanélkülivel, szerintetek mi várható akkor, ha százszor-ezerszer több lesz belőlük, mint most?


Beszéltek az alapvető jövedelemről, amit mindenki megkap majd, akkor is, ha nem dolgozik, mert a gépek dolgoznak helyettünk. Ki fogja eldönteni, hogy ki kap és mennyit kap? Szerintetek ez nem a rabszolgatartás egy módja?


Mi a véleményetek arról, hogy mint tudjuk, a mesterséges intelligencia a tehetőseket fogja szolgálni, a tehetősek tudnak majd befektetni elegendő pénzt, hogy szolgálja őket a mesterséges intelligencia, míg az emberek alsó osztálya és középosztálya ennél is mélyebb pontra fog kerülni?



2016. dec. 17. 00:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem szavazást kellene indítani, végül is, mindenkinek joga van eldönteni, ki/mi által gyártott termékekhez szeretne hozzájutni.
2016. dec. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Hasonló aggályok merültek fel az iparosodás korszakába, amikor munkások tömegei vesztették el a munkájukat. Utólag gondolom mind egyetértünk azzal, hogy gépek alkalmazása inkább az emberiség javát szolgálta. Én ezt sem látom sokkal másabb szituációnak, ez tulajdonképpen egy 2. ipari forradalom.


Az alapjövedelem jó megoldás lehet. Az összes állampolgár ugyan annyi pénzbeli juttatást kap az államtól fixen, amit senki sem vehet el tőle. Ennek elégnek kell lennie egy alap megélhetéshez. Ennek az égvilágon semmi köze a rabszolgatartáshoz, sőt az egyént erősíti, szabadabbá teszi. Nem hiába sok libertáriánus is támogatja az ötletet.


A tőkések kezébe valóban nagyobb hatalom kerül így, hiszen az olcsó munkaerőre nem lesz szükség.

Ezt ellensúlyozni több mérnök és más diplomás képzésével lehet, valamint a demokratikus berendezkedés megerősítésével.

2016. dec. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

Elég keményen próbálnak mindtent számítógépesíteni. Pl az én szakmámban főleg. Fogtechnikus vagyok és ugye ez azt jelenti hogy fémmel, műanyaggal és kerámiával dolgozok mint alapanyag. Kézzel készítem el az adott pótlást. Viszont elkezdték gőzerővel erőltetni a CAD CAM technológiát, ami kb olyan mint egy CNC eszterga. Számítógépen megtervezi egy ember és a gép kimarja a pótlást egy nagy tömbből. Ez konkrétan elveszi a fogtechnikus munkáját. Egyébként nem szükséges még fogtechnikus se a tervezéshez, mert automata az egész, csak két három kattintás és indul a folyamat. Hosszú távon nem éri meg ez a szakma se. De még annyira nincs közel ez a technológia hogy bárki megehesse, mert nem két forint. Nem lehet rossz, de elveszi a munka élvezetét. Mert a fogtechnika szó szerint kézművesség.


A másik gépesítés ami hallottam az a földművelés. Most mutattak valami számítógép által vezérelt traktort. Nincs fülke rajta,csak egy antenna és úgy szánt. Elég viccesnek tűnik, de sokban megkönnyítheti a traktoros munkáját, de csak úgy ha ez egy távirányítós traktor. Viszont oda is kell egy szakember aki beálítja az ekét, fel le szereli a munkaeszköjzöÖket, karbantart, tankol, felügyel, stb. Na és persze valakinek számítógépen keresztül irányítani is kell.


Azt mondom hogy a nagy gépesítésnek még nagyon sokat kell fejlődnie hogy az emberiséget felválltsák, de ha komolyodni fog a helyzet akkor lesznek megélhetési problémák ebből. vagy mindenki menjen el a jövőben informatikusak?? engem pl totál hidegen hagy az info, mindig utáltam. Az okostelókat is legszívesebben kitépném az emberek kezéből és a kukába dobnám, utána pedig az ipse képébe kiabálnék hogy ÉBREDJ, SZLNALMAS AMIT CSINÁLSZ függetlenül attól hogy nő vagy férfi az illető.



Optikusoknak is már van számítógép vezérelt csiszológép, mondjuk optikus ismerősöm dícsérte a gépét, mert sokkal nehezebb elrontani a lencsék csiszolását mintha kézzel csiszolnák.


Egyébként tudtok még olyan szakmákat mondani amiben nagyon jelen van a számítógépesítés?

2016. dec. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 nemma ***** válasza:
50%

Amellett rengetek, főleg munkahelyet teremt, így kevesebb lesz a gyári munkásunk, de több lesz a mérnökünk, technikusunk...szóval nem az lesz, hogy majd te hátradőlsz, és utazgatsz, mert nem lesz munka.


És nem a "mesterséges intelligenciát használó gépek" száma nő, hanem az automatizálásé, ami nem ugyanaz!


Az MI még nagyon gyerekcipőben jár, legalábbis az elterjedését illetően, de hamar elérjük azt a szintet, ahol már a morális kérdések feltétele fog minket hátráltatni, hiszen csupán öntanulással gyorsabban tud fejlődni az MI, mint mi az le tudnánk programozni.


(Ha gondolod még írhatok róla bővebben, valamikor amikor nem 1:49-perc van :) részben ezt tanultam az egyetemen)

2016. dec. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 nemma ***** válasza:
61%
Hú, így visszaolvasva a válaszom, elég gubancosan fogalmaztam, de majd reggel tiszta fejjel talán újra leírom :)
2016. dec. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
Azt, hogy te még nem néztél jól körül Magyarországon. Lassan már az is csoda, hogy van net.
2016. dec. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%

Kb. 15 éve olvastam egy idézetet: "Az elkövetkező években 2 élőlényre lesz szükség egy-egy feladat elvégzésére: egy emberre és egy kutyára. Az ember azért kell majd, hogy etesse a kutyát. A kutya arra kell majd, hogy az ember ne engedje a gépek közelébe."


Ez már részben bevált, és nem jó.

2016. dec. 17. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

A rabszolgaság akkor fog megszűnni mikor már a gépek dolgoznak helyettünk.


Pont az ellenkezője.


Sajnos vannak gonosz emberek,akik szeretnek másokat kihasználni,nekik ez nem tetszik.

2016. dec. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

Én mikor elmentem diákmunkázni egyetemistaként, akkor döbbentem rá, hogy mennyi olyan munka van, amit anno már hyerekkoromban is azt hittem, automatizáltak, aztán kiderült, hogy nem.


A potenciális munkahelyek száma nem fog csökkenni, csak más munkahelyek lesznek. A gond egyedül ott van, hogy az oktatás nem követi elég gyorsab a fejlődést, meg a nálunk fejlettebb országokban sem, nálunk meg egyenesen deklarált célja az oktatáspolitikának, hogy 50 évet visszafelé lépjünk.

2016. dec. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%
Ja, és úgy, hogy tanultamaz MI alapjait egyetemen, azt kell mondjam, hogy az MI nem hogy gyerekcipőben van, de valójában ne. is létezik olyan formában még, ahogy azt sokan elképzelik. A sakk algoritmusoknak az égvilágon semmi köze nincs az emberi intelligenciához, a mesterséges neurális hálók pedig megint olyan dolgokra jók jelenleg, amire eddig sem embert használtunk (pl. adatbányászat).
2016. dec. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!