Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire számít manapság a...

Mennyire számít manapság a folyamatos munkaviszony? Mennyi az elfogadható időtartam egy munkaviszonyban ill. a váltások közötti időre?

Figyelt kérdés

Vagyis képzeletbeli munkaadóként (vagy eddigi életetek alapján) mit tartanátok elfogadhatónak, pl. azt aki 5-10 évenként változtat munkahelyet, vagy lehet éves időtartam is, netán a fiatalabb korosztály számára megszokott a néhány évenkénti váltás és a kor előrehaladtával a minél hosszabb idejű munkaviszony.


Ugyanígy mi a munkanélküli időszak maximuma, ami elfogadható? 2-3 hónap, esetleg 0,5-1 év is, ha az alatt volt egyéb elfoglaltság/tanulmány/bevételszerzés?


Képzettségi szinttől függne a dolog?



2016. dec. 28. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Inkább a munkakörtől, ha kezd valaki pl. mezei könyvelőként egy kis hazai cégnél, aztán multinál tovább fejlődik, de ott évek múltán nincs előrébb lépési lehetőség, míg a konkurenciánál van.

De emeleltt annyi mindentől függ, hogy kár is boncolgatni, nem mindegy a munkatapasztalat, hol és mennyi időt töltöt el, milyen pozíciót pályázk meg. Ezeknek kb. végtelen variációja van.

2016. dec. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szimeon ***** válasza:
Számít. Hagyományosan nem szeretik a pillangókat - akik ide -oda repkednek. Az utóbbi időben viszont már ez egyre kevésbé fontos. Ma már alig van olyan cég, ahol évtizedekig töretlenül dolgozhatna valaki. Azért nem árt, ha egy-egy helyen legalább egy-két évet kihúz. Szerintem fél év kihagyás még belefér.
2016. dec. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem egy két évet nem árt eltölteni egy helyen. De nálunk pl cégen belül elég nagy a vándorlás, akár fél évente mennek tovább vagy magasabb pozícióba az emberek. Cégen belül szerintem ez nem fura, de azért külső helyekre nem árt, ha nem azt látják, hogy össze vissza csapongsz.
2017. jan. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!