Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 26 évesen még sosem volt...

26 évesen még sosem volt munkahelyem, lehet rá esély?

Figyelt kérdés

Tanultam érettségi után de a 3/4 után abbahagytam, mert a főiskolai környezet nem jött be. Utána fizikai munkásként dolgoztam rokonomnál.


Az életrajzom gyakorlatilag tök üres, mert azt nem írom bele, hogy van egy félkész diplomám. Felvesznek egyáltalán valahova majd így?



2017. jan. 2. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Most dolgoztál vagy nem dolgoztál?

Megnyugtatlak, kőművesekhez segédmunkásnak akármikor felvesznek.

2017. jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
félkész diploma :D
2017. jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Dolgoztam, de "feketén" ha lehet így fogalmazni, mert rokonnál voltam és hivatalosan nem számít munkahelynek, mert a keze alá segítettem a gazdaságában. Isten mentsen a kőműves brigádtoktól, akkora züllésre nincs szükségem.
2017. jan. 2. 18:29
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Szóval feketén dolgoztál. Mivel nem értesz semmihez, marad a "züllés", vagy mehetsz árufeltöltőnek valamelyik multihoz.
2017. jan. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az nem rossz! Azt hittem ennyivel nagyjából sehová sincs esélyem, akkor beadom ilyen csomagoló, feltöltő munkákra. Köszi!
2017. jan. 2. 18:32
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Miért ne tehetnéd? Van egy érettségid, mehetsz WC-t pucolni. Amúgy meg mi az, hogy félkész diploma? Azt is a piacon vetted? 26 évesen még akármi lehetsz. Én 29 évesen érettségiztem és állatorvos lettem. Menj el, tanulj egy szakmát.
2017. jan. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Egyre inkább van rá esély. A rokonoknál végzett munkát nyugodtan beírhatod.
2017. jan. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem kellett volna abbahagyni a fősulit. Ha a 3/4-e megvolt, akkor már nem volt hátra sok... szóval hülyeség volt akkor már feladni.

viszont félkész diplomának aligha lehet ezt nevezni. És nem csak azért, mert ilyen nincs, hanem azért is, mert a végén jön csak a neheze: a szakdoga, az államvizsga, a dolgozatod megvédése.

2017. jan. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Figyelj, beírhatod hogy van munkatapasztalatod, mert lb a kutya se ellenőrzi vissza. Beleírod mihez értesz nem rettensz meg a fizikai munkától se. Jelentkezhetsz érettségit igénylő munkákra, gyári operátor, árufeltöltő..ilyesmi munkákra. Mivel nincs szakmád, így estin tudsz tanulni valamit.
2017. jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a dilemmát, be lehet írni simán az önéletrajzodba, hogy mettől meddig jártál fősulira, és zárójelben odaírod, hogy abbahagytad a szakot. Ahogy azt a munkatapasztalatot is írd be, ahol nem jelentettek be. Az nem a te hibád, hogy nem jelent le a munkáltatód, sok ember lenne gondban ha ezt nem írhatná be az önéletrajzába az ilyen munkákat.


HRes vagyok, ha egyértelműen jelezve van, hogy mi volt korábban, akkor nem kérdezek rá ilyen információkra, de ha tele van egy önéletrajz lyukakkal, akkor arra tuti rákérdezünk.



Egyébként sose késő tanulni vagy valami újba belekezdeni.

2017. jan. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!