Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikor és hány nap szabadságot...

Fckindarksaid kérdése:

Mikor és hány nap szabadságot vehetek ki magamnak?

Figyelt kérdés
Dec.7-én kezdtem el dolgozni egy új helyen, abban a hónapban nem is vettem ki egy napot se. De azt hallottam, hogy ilyenkor a következő évre átmennek napok. Az év bizonyos szakaszában hány napot vehetek ki egyszerre?
2017. jan. 5. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Netán az oldal munkatársa vagy és ezt a kérdést a szerkesztőknek tetted fel? Mert ha nem, mi mégis honnan tudjuk neked mennyi szabadságod van és hogy használhatod azt fel?
2017. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy időarányosan adják ki a szabikat. Ha dec 7-én kezdtél dolgozni, akkor valószínűleg nincs is tavalyról megmaradt szabid.


Egyébként a szerződésben benne kell lennie, hogy hány napod van. 2/3-áról a munkáltató dönt a maradékról meg te. Mi pl 3 havi munkaidő kerettel dolgozunk és így vannak elosztva a szabik is.

2017. jan. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Alapszabadság évi 20 nap, ez naptári hónapokra lebontva = 20 nap : 12 hó = 1,6666... vagyis havonta 2 nap alapszabadság. Tekintettel arra, hogy a hónap 15.-e előtt munkába álltál, szabadság tekintetében a december is egész hónapnak számít.


Ezt a 2 napot mindenképp kiveheted, lehetőleg minél előbb.

A további, u.n. évek után járó szabadság napok, vagy egyéb jogcímen járó szabadságok, stb. stb. amik alapján még nőhet ez a 2 nap,..


[link]


Bogozd ki magadnak.

2017. jan. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

A szabadság nem hónapokra jár meg 15-e előtt/utánra, hanem naptári napokra.

25 nap munkaviszonyod volt tavaly, az az éves szabadságod 25/366-os része. Szóval legalább 1 nap mindenképp járt volna tavaly, de amennyire tudom, következő évre átvinni nem lehet.

Egyébként a szabadságod egy részével rendelkezel te (talán 10 nappal, vagy a felével), a többit kiadhatdja a munkáltató a te megkérdezésed nélkül.

Ha beírod google-ba, hogy munka törvénykönyve szabadság, akkor ezt mind részletesen megtalálod.

2017. jan. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!