Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Végkielégítésnek benne kell...

Végkielégítésnek benne kell lennie a szerződésben? Ezt nem az Mt szabályozza cégtől és szerződéstől függetlenül?

Figyelt kérdés

Olyan létezhet hogy egy cég azt mondja a rendes munkáltatói felmondással kirúgott dolgozójának hogy nem kap végkielégítést (7 évet húzott le) mert nincs benne a végkielégítés a szerződésben?


Nem is kell benne lennie ezt az Mt szabályozza. Még azt megszabja hány év után jár, és mennyivel növekszik az eltöltött évek függvényében. Szóval még ez se a cégen múlik hogy mennyit ad.


2017. jan. 7. 15:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nem létezhet, mert az Mt. szabályozza.

De ha te is tudod, akkor miért kérdezed?

2017. jan. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Megerősítésképpen.


Másik dolgo én is hülyén tettem fel a kérdést amikor ezt írtam: "olyan létezhet".

Mert létezhet hiszen lám meg is történt.

2017. jan. 7. 15:21
 3/15 anonim ***** válasza:
Persze, létezhet. És létezhet olyan idióta is, aki ezt simán benyeli, és nem perli be a céget.
2017. jan. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%

"7 évet húzott le"


Ez azért nem így működik. Ki kéne számolni hány munkanapot dolgoztál és ha a munkanapok száma kijön 3 évnél többre ( az az 1095)-re akkor jogosult vagy a végkielégítésre, egy havi fizetés jár neked.

2017. jan. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
2017. jan. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kettő. 5 év min = 2 havi távolléti díj.
2017. jan. 7. 15:29
 7/15 anonim ***** válasza:
A végkielégítésről a Munka törvénykönyve rendelkezik. Meg van határozva, hogy milyen esetekben nem jár.
2017. jan. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nos, ahogy írtam a cég arra za álláspontra helyezkedik hogy eleve nem jár nem is járhat mert indoklásuk szerint: nincs benne a szerződében.

De úgy néz ki lezárul a vita mert amikor közölték a cégvezetővel hogy ezt az indoklást majd a bírósáon is meg kell ám védeni akkor félreállt a szája egyből.

Úgy néz ki mégis lesz ebből pénz.

2017. jan. 7. 17:48
 9/15 anonim ***** válasza:
Na, így helyes. Nem szabad minden jöttment előtt meghunyászkodni :)
2017. jan. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A munkaszerződés nem mondhat ellent a törvénynek. :-)
2017. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!