Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Beléptetőrendszer a késések...

Beléptetőrendszer a késések visszaszorítására – de bizonyos emberek nem is használják-hogy maradhat ez következmény nélkül?

Figyelt kérdés

Cirkusz ami a munkahelyen folyik. A főnök szerint sok a késés mely nehezen ellenőrizhető (papír jelenléti ív melyre mindenki azt hazudik be amit akar) így nagy ötlet: beléptetőkártyás belépőrendszer melynél a rendszer naplózza a ki belépéseket.

Ezt ugye nehéz kimagyarázni ha valakinek 7.30ra kell jönnie de 7.45kor húzza le a kártyát.

Na most vannak emberek akik valóban orrba-szájba késnek de nem kicsit nem ám 5 perceket hanem órát is akár. Meg haza 2órával hamarabb stb Furcsa módon az egyszerű melóst már 5 percért is vegzálják ezeket meg sose hallani hogy számon kérnék. Persze ezek a sokat késők papíron beírják hogy időbe jöttek.

Gondoltuk ennek vége mert a belépőkártyát nehéz lesz kimagyarázniuk.

Naivak voltunk. Nem is törik magukat kimagyarázással, egyszerűen nem használják a belépőkártyát és kész. Nincs kártya nincs probléma.

Nem értem hogy működhet ez így egy cégnél? Hogy ott van a mezei józsi késik 5 percet egyszer 1 évben és leszedik a fejét, és ott a (vélhetően csókos) marika aki naponta 1 órát és még annyit se mondanak neki hogy na?

Vajon mit gondol a főnök amikor nézi a naplót és azt látja hogy bizonyos emberek a napló szerint be se lépnek a céghez? Hiszen a kártyát nem használják ergo ott sincsenek…


2017. jan. 8. 09:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én ilyen helyen dolgoztam a portás addig be sem engedett senkit a gyárba, amíg le nem húzta a kártyáját. Ki sem léphettél anélkül. Igaz, ez még az átkosban volt.
2017. jan. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Itt nincs portás.

De elvileg olyan marha egyszerű a dolog, józsi melós munkaideje 7kor kezdődik elkésik lehúzza a kártyát 7.20kor főnök előveszi leszedi a fejét oké.

De akkor ez működjön így mindenkinél.

Akkor hogy lehet az hogy bizonyos emberek akiknek ugyanúgy ott kéne lenniük akkor késnek egy órát se kártya se semmi, és még meg se kérdezik őket hogy ez most mi volt?

2017. jan. 8. 09:40
 3/15 anonim ***** válasza:
19%
Ez a rendszer nem a közép és felsővezetés megregulázására szolgál,hanem a melóséra. Gondolj bele mikor térdelne a cég? Ha elmegy 10 melós vagy elmegy 10 irodista? A melóst azért kell szorongatni hisze ő termeli azt a pénzt is amit a semmirekellő vizfejben kiosztanak.
2017. jan. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%
Lehet, hogy a Marikát nehezebb pótolni mint az egyszeri melóst. Nyilván akit többet tud, speciálisabb a tudása, azt nem baszogatják annyit mint az egyszeri melóst,mert fogja magát és odébb áll.
2017. jan. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
28%

Ilyen nálunk is van, de azt is látom, mert a gép regisztrálja, hogy bizony tegnap este 8-kor otthonról dolgozott, akkor csinált meg egy árajánlatot.

És ez nem egyszeri eset. Sokszor előfordul még hétvégén is.

Akkor miért is kéne késésért csesztetni?

Ebbe belegondoltál?

2017. jan. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Én általában 8-1/2 5-ig vagyok bent. Van olyan nap, amikor 10-re érek be, de addig már voltam reggel a postán, a bankban vagy éppen a nyomtatványboltban. Sőt van, amikor délre vagy éppen délben megyek el, mert éppen arra az időpontra hívnak be valamelyik "showhivatalba". Sokszor pendrive hazaviszem az anyagot. A dolgozók azt hiszik, hogy nonstop elérhető vagyok, illetve csak nekik élek, amikor este fél tízkor telefonál, hogy másnap vagy harmadnap kap fizetést (mikor egyébként mindenki tudja, hogy 10-én vagy ha hétvégére esik 10, akkor pénteken). Nem a tulajdonos vagyok.
2017. jan. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A minap a fagy miatt késett a vonaton és tíz percet késtem. Ezt a tulaj is látta, mert a szeme láttára estem be, majd teázással kezdtem a napot.

Mégsem szólt semmit, mivel látott már ott bőven túlórázni is.


Nem hogy örülnél hogy melósként stresszmentes a munkád, még cseszteted a vezetőséget.

És honnan tudod, hogy amikor késik akkor mit csinált? Mondjuk tárgyalt??

2017. jan. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Normális helyeken, ha beléptető kártya van és nincs használva, akkor az igazolatlan távollétnek bizonyul, ha nincs táppénzes papír vagy nem kért szabadságot. Sok helyen a beléptető rendszer erősebb, mint az aláírt jelenléti.
2017. jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 ede1219 ***** válasza:

ma 12:32


Ott a pont, igazolatlan nap, kettő után kivágni a delikvenst, mindjárt lenne fegyelem!

2017. jan. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Erről beszélek ln is. Ott a cége szabályzat mely szerint a beléptetőrendszer használata KÖTELEZŐ és differenciált.

Nincs benne hogy melós trógerjózsinak kötelező, kikent-kifent irodista marikának nem.


És ugye míg trógerjózsitól adott esetben levonnak pénzt arra hivatkozva hogy a beléptetőrendszer szeritn ennyit meg annyit volt csak benn-akkor aki nem is használja és a rendszer szerint be se tette a lábát akkor az???


Nagyon okosok? Akkor az mennyit kap arra a napra? Hát ott a nagy tévedhetetlen rendszer ami szeritn 0 percet volt benn.

2017. jan. 8. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!