Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minden embernek van egy nagy...

Minden embernek van egy nagy terve?

Figyelt kérdés

Tehát tételezzük fel, hogy dolgozol, de nyilván nem álmaid munkáját végzed, sőt kifejezetten utálod. Mondok egy egyszerű példát: vendéglátós vagy, vagy egy gyárban dolgozol a soron. Ez mindkettő népszerű, az utóbbit nyilván senki sem szereti.


Viszont kell egy inspiráció, hogy be menj mégis nap, mint nap, és olyan, ami nem a pénz.


Ti is remélitek, hogy egy nap majd jobb lesz, és álmaitok munkájával fogtok keresni pénzt? Tehát minden emberben benne van az, hogy ilyenkor és ilyenkor már minden rendben lesz az életébe, mert ezt és ezt fogja csinálni. És persze ez sosem jön el általában, csak ha tesz érte az ember...


2017. jan. 9. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem minden ember gondolja,hogy majd később, mert nem minden embernek rossz a munkája. Én pl szeretem és szívesen járok be, most is rendben van az életem, de persze el tudok képzelni ennél is jobbat. Talán pont nekünk, akik elértük, amit szerettünk volna részben könnyebb megint nagyobbat álmodni, mert mi már látjuk azt, hogy el lehet érni.



Azok közül, akiknek rossz a munkájuk sajnos azok között is van, aki nem tud jobbat elképzelni. pont ezen a fórumon olvasom sokszor, hogy egyesek már abszolút beletörődtek, belelovalták magukat, hogy nekik ennél már úgyse lehet jobb.

2017. jan. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem nincs se tervem, sem álmom. Na jó persze azon kívül hogy meg kéne nyerni a lottó főnyereményt. De az úgysem fog bekövetkezni. Tehát a kérdésedre a válasz: nem, nem mindenkinek van terve.


30/N

2017. jan. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem nincs konkrét tervem. Egyedül annyi, hogy olyan munkám legyen amit nem utálok és nem minimálbért fizet.
2017. jan. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"de nyilván nem álmaid munkáját végzed, sőt kifejezetten utálod"

Ez az első nagy gond, az emberek többsége nyilvánvalónak veszi, hogy a munka=kötelező rossz, amit csak utálni lehet. Úgy is állnak hozzá. Sokan már gyerekként úgy nevelkednek, hogy "most kell élni, mert utána csak dolgozni fogsz".


"minden emberben benne van az, hogy ilyenkor és ilyenkor már minden rendben lesz az életébe, mert ezt és ezt fogja csinálni"

Szerintem vannak akik simán csak eléldegélnek a kis életükben tervek, célok nélkül. Meg vannak akik tényleg tesznek is érte. A többséggel meg az a baj, hogy csak ábrándozik, álmodozik, de soha nem lét.


"sosem jön el általában, csak ha tesz érte az ember"

Hát ez már csak ilyen, eredmények eléréséhez kezdetben nekünk kell energiát befektetni. Az a baj, hogy a többség zéró energiabefektetéssel akar azonnal a csúcsra jutni.

2017. jan. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!