Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diplomások! Ha nem fizetnek...

Diplomások! Ha nem fizetnek elég jól, akkor vállalnátok gyári melót is vagy valami mást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az érdekelne, hogy akinek magasabb iskolai végzettsége van és az adott végzettségét nem fizetik meg, akkor a jobb fizetési lehetőségért vállalna például gyárban lévő melót is?

3 hónapja dolgozom, van nyelvvizsgám, diplomám, de a fizetésem nagyon kevés. Kaja utalvány vagy ilyesmit meg nem is kapok, plusz juttatások nincsenek.



2017. jan. 16. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én, ha nem az életem múlik rajta, akkor nem vállalnám. Úgy érzem túl sokat tanultam és túl sok munkát fektettem a végzettségembe. Hála az égnek meg is hozta a gyümölcsét.
2017. jan. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Mert a gyari munkat azt tan megfizetik? Tavaly felhivtam nyugat dunantulon egy helyet, azt mondja brutto 140 alapber plusz egyeb juttatasok.
2017. jan. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem vállalnék segédmunkát. Nem csak azért, mert azzal szembeköpném a szüleimet, akik taníttattak, hanem mert onnantól kezdve soha nem vennének fel a végzettségemnek megfelelő munkakörbe. Ránéz a HR-es az önéletrajzomra, meglátja benne a "betanított gépkezelő/rakodó" szavakat és már dobja is a kukába, mondván, ennél ambíciózusabb munkatársat keresünk.
2017. jan. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen brutto, nem irtam el!
2017. jan. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#3 Akkor ne ird bele az oneletrajzodba!
2017. jan. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem, mert én gondolkodtam előre, és piacképes szakmát választottam.
2017. jan. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsó! Igazad van. Te okos voltál. Én sajnos hiába választottam olyat,amire van kereslet, ha sajnos alacsony a fizetése. Erre nem gondoltam anno sajnos. Utólag meg már hiába
2017. jan. 16. 18:14
 8/13 anonim ***** válasza:
Milyen képzettséggel rendelkezel?
2017. jan. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Simán elmennék. Kevés pénz is több a semminél.

Egyébként nem minden gépkezelőt fizetnek rosszul. Nálunk is vannak diplomás gépkezelők, mert többet keresnek vele mint az eredeti szakmájukkal.


"Mert a gyari munkat azt tan megfizetik?"

Van ahol igen: nálunk 200e nettó felett keresnek a gépkezelők


Egyébként melyik szakmáról van szó, amire van kereslet, mégse lehet vele jó bért kialkudni?

2017. jan. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%
Elvállalnám, ha nem lenne más. De inkább kimegyek külföldre. Bár itthon is lenne munkám, nincs olyan nap, hogy ne hívjanak fel állásajánlattal, csak amikor elmondom, hogy nettó 500-ra gondoltam, akkor mindegyikben meghűl a vér. Ember kéne nekik, de fizetni már nem akarnak. Aztán csodálkoznak, hogy munkaerőhiány van... Én amikor kimegyek külföldre, ott albérletet kell fizetnem és mégis a többszörösét tudom félretenni a teljes itthoni nettómnak. Elcseszett egy ország ez.
2017. jan. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!