Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri ezt hosszútávon csinálni?

Megéri ezt hosszútávon csinálni?

Figyelt kérdés

Egy hete kezdtem az új munkahelyemen. Azóta nem aludtam normálisan, volt hogy 3 napig szinte semmit, bementem, olyan rosszul voltam, hogy tegnap haza is jöttem, emellett hasmenésem is lett, szinte már fél óránként ki kellett mennem. 2 nap után állandó fájdalmaim lettek, a hátamban, derekamban, a vállamban, kezeimben. Hajnali 4 körül aludtam el, 5kor kelni kellett, aztán busz és a munkahely. 2szer késtem, mert nem jött be a busz időre!!! A párom vitt be akkor. 5körül értem haza, hulla fáradtan, de kipihenni sose tudtam magam. Sok vitamint kellett vennem, plusz az alváshoz gyógyszert, ami nagyon drága volt, de mégse vált be, kaja, buszjegyek, és ott tartok, másra nem is költöttem, és majdnem mínuszban vagyok. Állómunka van, alig van szünet, alig van fűtés, valamelyik nap dideregve dolgoztunk, mert nem kapcsolták be, 2 nadrág, 3 felső volt rajtam, de úgy is. Az öltözőben van az étkező, ami egybe van a mosdóval, nagyon undorító. Egyik nap az ujjaim is fájtak, biztos a hidegtől. Meló végén rohanni kell, mert a busz pont akkor jön mikor végzünk.

Párom szerint normális hogy ilyen a szervezetem, azt mondta majd beáll, szedjek gyógyszereket az alváshoz (tudja hogy próbáltam, de úgy se ment). Én meg úgy érzem magam mint akit agyonvertek, legszívesebben csak feküdnék és pihennék egész nap, annyira rosszul érzem magam. Ma se mentem, felhívtak visszavárnak. A többiektől tudtam meg, az elmúlt fél évben több mint 50-en fordultak meg ott. Hétfőn jött egy új csaj, aki panaszkodott a főnöknek, nincs elég ülőhely, ezt büntetnék, másnap hoztak padokat. Fura dolgok vannak ott.


2017. jan. 19. 09:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Hát és mit szól mindehhez a munkajogász és a munkaügyi felügyelet?
2017. jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem a hasmenésvírust is ott kaptad el, amiért még kártérítés is jár, ha jogi útra viszed az ügyet.
2017. jan. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

HA van más lehetőséged, akkor hagyd ott!

Pl az újságkihordás is jobb, de ahhoz is korán kell felkelni és télen hidegben menni.

MI a végzettséged amúgy?

Az egészségügy nem érdekel? Minden kórházban keresnek ápolónőket, mert rengetegen elhagyták az országot. ÉN a helyedben elvégeznék egy egészségügyi sulit és ápolónő (vagy ápoló, ha fiú vagy)lennék. Addig is megérdeklődném, hogy nem keresnek-e segédápolót. A segédápoló éjjeliszekrényeket fertőtlenít, stb. HA fiú vagy, akár betegszállító is lehetnél. Én ilyen irányba mennék..

2017. jan. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Ezt munkaundoritisznek hívják, és rendszeresen azok szokták elkapni már az első héten, akik a végzettségük miatt kénytelenek ilyen aljamunkákkal beérni, de tanulni sem akarnak.

Még csak egy hete vagy ott, de már halálodon vagy, és itt keresed a megerősítést, hogy persze, mondj csak fel, úgyse éri meg bejárni, akkor már jobban jársz, ha otthon vagy a melegben, éhen halni meg csak nem hagynak.


A rossz hírem az, hogy valószínűleg oka van annak, hogy te ilyen munkahelyen kötöttél ki, és nem egy meleg irodában reszelgeted a körmöd egy bőrfotelban, 8 és 4 között. Kétszer is mérlegeld, hogy mennyire volt nehéz ilyen helyre bekerülnöd, lesz-e egyáltalán lehetőséged másik állásra (nem jobbra, csak másikra, úgy általában), aztán ennek függvényében kell lépni.


Ha bérből és fizetésből élsz, akkor most összeszorítod a fogad, és keresel valami mást, és majd akkor mondasz fel, ha az új helyed már biztos. Addig meg kibírod féllábon azt a pár hetet.

2017. jan. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Hogy neked nem éri meg, az biztos, de hogy ennek a cégnek megéri e, azon is érdemes elgondolkodni.
2017. jan. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es! Dolgoztam már irodában évekig, és nem tetszett, ezért próbáltam meg mást.

Egyik csajnak főiskolai végzettsége is van, mégis itt van.

2017. jan. 19. 10:26
 7/11 "Hannover96" ***** válasza:
Nem hogy hosszú-, hanem még rövidtávon sem éri meg. Hacsak neked nem fontos az egészséged... Az ilyen ótvar helyet a létező leggyorsabban ott kell(ene) hagyni! Nem hiszem el, hogy nem találnál jobbat.Elhiszem, hogy kell a pénz, de azért van egy határvonal, ami alá nem kell menni. A párod is gondolom megértené, ha dobbantanál onnan.
2017. jan. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Határozott idejű szerződésed van?

Mert akkor anyagilag te jöhetnél ki belőle jól. Ők nem teljesítették a munkáltatói kötelességeiket, és akkor Neked azonnali hatályú felmondásnál jár a teljes pénz, ami a szerződéses idő végéig a fizetésed.

Én ezt csinálnám.

2017. jan. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 "Hannover96" ***** válasza:
Hogy döntöttél végülis?
2017. jan. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Holnap állásinterjúra megyek egy jó helyre. Már várom mert ez kikészített.
2017. jan. 25. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!