Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a minimálbéresek éhen...

Ha a minimálbéresek éhen halnak a nyugdíjukból, a közmunkásnak miből és mennyi nyugdíja lesz?

Figyelt kérdés
2017. jan. 22. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Azt én nem tudom neked megmondani, erre csak egy közmunkás tudna választ adni, hogy ő hogyan látja a jövőjét. 50-60 ezer forintért én azt tudom, hogy nem ragadnák le sehol és nem csinálnék hülyét magamból, hogy 3-4 szeresét érő munkát és aprópénzért látok el, míg más meg aki kitalálja a közmunkát felveszi havonta az 5-600 ezer forintos fizetését de még az sem elég neki.
2017. jan. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyikük se fogja megélni a nyugdíjkorhatárt, ahogy a több szakban dolgozó, széthajtott lakosság nagyrésze sem.

Jelenleg 65 évig kéne húzni az igát, és ez csak emelkedik. Mellette pedig rengeteg ember nem éli meg a 62-t sem.

Egy nagyon szűk réteg, aki tud áldozni az egészségére, meg egy maroknyi szerencsés, akinek jók a génjei.

2017. jan. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az utolsónál van a pont. Úgysem érjük meg a nyugdíjkorhatárt, úgyhogy nem mindegy? :D


Engem is azzal ijesztegettek már 20-on évesen is, hogy majd nem lesz nyugdíjam, mert minimálbérre vagyok bejelentve.

A jelenlegi egészségi állapotomat tekintve még a 40-et se fogom megérni, szóval nem hiszem, hogy ilyenek miatt kéne aggódnom, hogy mi lesz ha 60-70 éves leszek! :D


Egyébként is addigra olyan kevés lesz a dolgozó, adózó fiatal, hogy abból nem tudják majd biztosítani a nyugdíjak fizetését az idősebbeknek. Szerintem már azoknak se fog jutni egy fillér sem, akik most fiatalon sok pénzért dolgoznak.


30/N

2017. jan. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem lesz nyugdíj, csak kevesebb összeggel mint járna, illetve lesz vagy 70 év a nyugdíj korhatár.

Jelenleg ahogy írtátok a fiatalok/ munkaképesek vándorolnak leginkább ki, ráadásul a ratkó korszak gyermekei most mennek majd nyugdíjban Sajnos a közeljövő sem túl fényes....távoliról nem is beszélve :(

2017. jan. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!