Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoljon az ember egy...

Mit gondoljon az ember egy olyan cégről amelyik állandóan hirdeti a pozíciókat a neten?

Figyelt kérdés
Ez nem komolytalan? Miért nem nevezik el a céget akkor átjáróház kft.-nek? Én is dolgoztam egynél, kereskedelmi természetesen, felmondtam végül, de mikor felvettek, nem is törölték a netről a helyemet. Nem is értettem a dolgot megmondom őszintén. Nektek erről mi a véleményetek? Most ha felvettek akkor találtak embert, nem? Mi van ezeknek a fejében?
2017. jan. 24. 10:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Annak oka van, ha valahol folyamatosan van üresedés. Jó munkahelyet nem mondd fel senki ok nélkül. Tehát: az a munkahely car.

Ennyire egyszerű.


Akkor is igaz, ha ezer fős múltról van szó. Oda azért magától is betalál annyi ember, hogy a természetes fluktuáció megoldódjon.

Mikor állandó hirdetése van, és 10-20 főt keresnek, az több mint gyanús.


Amikor kisebb cégről van szó, ott pedig egyértelműen komoly gáz van. Vagy a fizetés, munkakörülmények, főnökség a problémás, vagy irreálisan magas elvárásaik vannak, vagy egyszerűen átverik a dolgozókat.


Ilyen hirdetésekre már akkor se jelentkezek, ha nagyon kell a munka. Úgyse lesz belőle semmi.

2017. jan. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ennek egyszerű oka van. Van egy olyan jogszabály, hogy fejpénzt kap a cég az államtól(helyi önkormányzattól), ha helyi lakost (regisztrált munkanélkülit) vesz fel, ennek viszont az a feltétele, hogy állandó munkafelvételt írjon ki. És hogy a felvétel folyamatos legyen, folyamatos az elbocsátás is, hogy mindig legyen hely. Csak a pénzről szól. Ismerek olyat, akit létszámleépítés miatt elküldtek többedmagával, de még aznap találkozott a cég

hirdetésével, hogy felvétel van.

2017. jan. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
De ha egyszer felvettek miért nem törölték a hirdetést amire felvettek? Vagy tudták úgyis megyek magamtól vagy ők rugnak ki? Tapasztalatuk van hogy össze vissza veszik fel és rugják ki az embereket? Ilyenből tényleg nem lesz semmi az biztos.
2017. jan. 24. 11:42
 4/22 anonim ***** válasza:
A többi okon kívül olyan is van, hogy azért hirdet folyamatosan, hogy egy feljődő cégnek tűnjön a konkurencia és a partnereik szemében. Ilyet ismerek. Folyamatosan hirdetnek poziciókat, de senkit nem vesznek fel.
2017. jan. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Na akkor inkább abban egyezzünk meg hogy ők sem tudják mi a f@@szt akarnak, na. Mármint ezek a cégek.
2017. jan. 24. 11:59
 6/22 A kérdező kommentje:
Mert ez inkább az emberek hülyítése minimálbéres meló mind persze, ha jó vagy akkor nem a 82.000 kapod hanem mondjuk 94.000 nettót, király.
2017. jan. 24. 12:00
 7/22 A kérdező kommentje:
Én nem is tudom mi gondoljak az ilyen helyek ügyvezetőjéről, mi lehet annak a fejében???!! Már ha van valami agydarab.
2017. jan. 24. 12:01
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mi ritka kivételek vagyunk.

Én egy 100 fős cégnél dolgozom, és mi is folyton hirdetünk bizonyos posztokra álláshirdetést. Mi is megkaptuk már, hogy kamu, pedig tényleg nem. Elmondom miért. Egy 10 fős részlegbe keresünk embert, egy picit speciális a képzettség, ami kell hozzá, persze csak középfokú. A fizu sem olyan rossz, főleg ebben a megyében. Mert az elmúlt egy évben összesen 4 kismama lett (terhesen nem lehet nálunk dolgozni) kisebb szünetekkel, ezért szinte folyamatos a felvétel. Ráadásul nem mindenki jön össze, a próbaidő alatt derül ki, hogy alkalmatlan.

És hihetetlen, de alig jelentkezik valaki. Pedig én mindenkit behívok, aki csak jelentkezik, és már nem is várjuk el azt a speciális képzettséget, elég, ha józan paraszti esze van, és tud írni és számolni! Nagyon durva a felhozatal, nem hiszitek el, én se hittem, de a többség nem tud számolni!!!

És jelenleg is létszámhiány van, egy főt azonnal felvennénk, ha jelentkezne...


Úgyhogy a háttér ismeretében kár véleményt mondani.

2017. jan. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

"Ráadásul nem mindenki jön össze, a próbaidő alatt derül ki, hogy alkalmatlan"


aha, persze apám.


na most már legalább tudom mi van a cégek fejében, köszi hogy írtál utolsó.


"józan paraszti ész", persze apám jól van akkor.


Ti is egy nagy hülyítőgépezet vagytok.

2017. jan. 24. 12:31
 10/22 A kérdező kommentje:

" mi ritka kivételek vagyunk"


Persze apám. :D

2017. jan. 24. 12:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!