Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az állami cégeknél csekély...

Az állami cégeknél csekély kivétellel miért ismeretlen fogalom az szinte, hogy valakitől megváljanak, valakit elbocsássanak?

Figyelt kérdés
Az esetek 99%-ában a dolgozó mond fel az állami cégeknél. Onnan tudom ezt, mert már több állami cégnél is dolgoztam. Azokat a dolgozókat is a végtelenségig megtartják, szenvednek vele, akivel egyértelműen nincsenek megelégedve.Miért divat ez a jelenség az állami vállalatoknál?

2017. jan. 28. 14:12
 1/10 anonim válasza:
100%
Nem tudom milyen állami szervezetnél dolgoztál, de nekem bem ez a tapaszralatom. Fontosabb központi közigazgatási szerveknél úgy kirúgnak hogy a lábad sem éri a földet.
2017. jan. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Az egyik,hogy öröklődött a szockommcsi rendszer rögeszméje,miszerint mindenkinek biztosítani kellett a munkának a helyét.

A másik pedig az,hogy nem érdeke senkinek,hogy menjen a szekér,ezért az állami szférában tök mindegy,hány nyavajást zabáltatnak.

2017. jan. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg mert egyre nehezebben találnak embert a vicc fizetésért amit ott adnak.Például egészségügyben adminisztrációra...És jobb ha van valaki aki megcsinája az elvárhatónak a felét,mintha senki nincs...
2017. jan. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én állami szolgáltatokrol es félig magán zrt kről tudok, hogy a lassu felfogásu, sőt 20 éves tapasztalattal is mérhetetlen kétbalkezes primokat is nyugdíjig foglalkoztatják, speciel a protekcio miatt.
2017. jan. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Valaki írta hogy egyetemet végzett gépészmérnök, pályakezdő, és nettó 84.000 kapott volna állami cégnél.


Ja azt elmegy recepciósnak az nettó 200.000.


Legutolsó lenne hogy állami cégnél dolgozzam.

2017. febr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én egy gimnáziumban tanítok. Éppen most "mondtak fel" az egyik tanárnak, mert gond volt vele. Közös megegyezéssel elváltak egymástól.

Egy másik suliban meg a gondnokot dobták ki mert lopta a benzint a fűnyíróból.

Nyugodj meg, az állami szférában is van elbocsájtás.

2017. febr. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt egyszer egyszer eg vezető helettes mondta,hogy azért mert ha valakinek határozatlan idejű szerződése van,nagyonnagyon meg kell indokolni,hogy miért bocsátják el
2017. febr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mert nem akarnak végkielégítést fizetni, ez ilyen egyszerű.

Nálunk is csak nagyon nagyon rendkívüli esetben mondanak fel embereknek, akkor is megpróbálnak megállapodni egy "közös megegyezésben". Ha problémás az ember, akkor inkább kikezdik, hogy magától menjen el. Ennyi...

2017. febr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert az is felmond akit igazabol "kirugtak".
2017. márc. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gyakran rábeszélik a dolgozót, hogy mondjál fel, mert hülye vagy, mint szódás a lovát... :D Ha a másik oldalt nézzük: a fizetés szar és még ők háborognak, ha fel mersz mondani.
2017. márc. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!