Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elég durván megszégyenítettek...

Elég durván megszégyenítettek a munkatársaim, mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 hónapja vagyok egy cégnél, ez az első munkahelyem. Pályakezdőként nagyon örültem, hogy sok keresgélés után végre felvettek valahová, sőt még a szakmámban is dolgozhatok. Ez egy kis cég, a maguk kialakult szokásaival, ilyen pl. az, hogy aki elmegy délben ebédelni, az általában hoz 1-2 másik embernek is adagot. A probléma az, hogy többnyire csendes, befolyásolható ember lévén (úgy gondoltam, jobb ha eleinte meghúzom magam) ez a feladat mára teljesen rám hárult, simán előfordul az is, hogy 5-6 adagot hozatnak velem, és ez mindenkinek teljesen természetes. Nem csak az az idegesítő, hogy már hülyének néznek a pultnál, amikor a cetlivel a kezemben állok minden egyes nap, hanem még utána nekem kell számolni, hogy kinek mennyi jár vissza...ha pedig esetleg kimarad valami köret, vagy mást hozok helyette, mert az adott dolog elfogyott, akkor még ők néznek rám csúnyán.


Lényeg, hogy új év alkalmával szokott a cég ilyen partit rendezni, ahol mindenki megajándékozza azt, akit kihúzott a kalapból. Már hallottam, hogy előtte röhögnek azon, hogy én mit fogok kapni, úgyhogy az egészre eleve rá is stresszeltem magam. Az ajándékom pedig nem volt más, mint egy háromrekeszes ételhordó, és nem vagyok egy puhány gyerek, de ott majdnem elsírtam magam. Gondolom látták rajtam, hogy sz*rul esik, úgyhogy a lányok még oda is jöttek hozzám vigasztalni ami csak hab volt a tortán. Sajnos ezek után sem tudtam azt mondani, hogy rohadjatok meg többet nem hozok kaját, úgyhogy ez azóta is az én feladatom, most már az ételhordóval.


Szerintetek mit tegyek? Van kollégám, aki szerint ne vegyem magamra, mert ez ilyen társaság, hogy az apró ugratások beleférnek. De én emiatt már eleve idegesen jövök be, és otthon is rosszul vagyok, hogy másnap megint jönni kell. Pedig szeretem azt, amivel foglalkozom, és itt hagyni csak azért nem akarom a helyet, mert megint jön akkor a hetekig való munkahely keresés. Mit tegyek? 25/F


2017. jan. 30. 10:47
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ennyit kell megtanulnod. Tudod mi lesz, ha kimondod? Semmi. Csak onnantól nem te mész ki kajáért. Ilyen egyszerű, ismételgesd és már ma mondd ki nekik délben: NEM.
2017. jan. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Főzz vagy vegyél magadnak kaját este, aztán a szép új háromrekeszes éthordóban vidd be magaddal. Gondolom, van teakonyha, hűtővel és mikróval...Ha nincs, vigyél szendvicset, legfeljebb este eszel meleget. A többiek meg oldják meg az ebédet, ahogy akarják. Mondhatod azt is, hogy diétázol vagy spórolsz valamire, ha nem akarsz konfliktust.
2017. jan. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
14%

ebben szerintem semmi sértő nem volt, ennél azért durvább dolgok is lehetnek egy munkahelyen, kár volt ezen így kiakadni, egy frappáns visszaszólás elég lett volna


ha meg eleged van abból, hogy téged küldenek kajáért, akkor mond azt legközelebb, nem érsz rá, vagy akármi, le legyél már ilyen

2017. jan. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
48%
Jellemgyenge embert eltapossák, kihasználják. Csak te tehetsz róla hogy így jártál. Szedd össze magad és állj a sarkadra mert különben soha nem fognak tisztelni sehol sem!
2017. jan. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
71%
En siman megkerdeznem ebedkor: gyerekek, ma ki megy?
2017. jan. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell nekik hozni kajat tobbet. Ennyire egyszeru.

Elmesz, megkajalsz, jollakottan visszemesz az ures etelhordot meg leteszed elejuk. Hagyhatsz benne egy jo etvagyat cimket is. Vagy ilyesmi.

Kapjak be konretan, nem vagy a csicskajuk.

Szerintem sajat kajat egyelore ne vigyel be, mert az ilyenekbol kinezem,hogy elveszik, megeszik, vagy ki tudja mit csinalnak vele.


Ha mar ki tudja mit csinalnak vele...lehet meg kene toluk kerdezni, hogy hallottak-e mar olyan pincerrol aki belekopott a kiallhatatlan vendeg kajajab? Vagy rosszabb? Vagy hogy lattal ilyet egy filmben stb..

Lehet tobbet nem "kernek meg" teged ;)

2017. jan. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 aszlan válasza:
0%
Van két füled.az egyiken be a másikon ki.sok a bunkó én is vagyok joban roszban a kolegakal.ugy is anyit kapnal értük mint egy rendes emberért.ugy hogy kar fűbe used valameket.sajnos ijenek .
2017. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
16%
Ez tényleg csak apró ugratás volt. Sorkatonaként kiröhögtük volna azt, aki kőkemény szívatások miatt csak egy könnycseppet is hullatott volna.
2017. jan. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
90%
rendesen be lettél csicskitva idomitva mint egy kutya, legyél vegre ferfi s mondd hogy nem viszel tobbe nekik kajat, emeljek fel a hatsojukat es menjenek ök.
2017. jan. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
8: bocs haver, én nem vagyok katona, másfelől laktanyából nem rúgnak ki akkor, ha visszaszólsz, vagy visszaszívatod az illetőt. Kicsit más a helyzet, ha mehetsz vissza mamahotelbe kereset és jövő nélkül. Az eddigi válaszokat köszönöm.
2017. jan. 30. 11:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!