Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek van olyan munkahel...

Szerintetek van olyan munkahely akik valójában csalók?

Figyelt kérdés
Irodát bérelnek, stb, munkatársakkal de valójában egy "pénzmosoda" vagyis csalók, nem is foglalkoznak igazán semmivel úgymond. Van ilyen?
2017. febr. 1. 12:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Ááááá! Ilyen? Magyarországon? Kizárt.
2017. febr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Pl. a Quaestorra és hasonló piramisjátékokra gondolsz?

Könnyű találni csalókat, a google-ba begépeled például hogy piramisjáték, s máris dobja a friss találatokat:

[link]

Ahogy le nem bukott csaló is van elég.

2017. febr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Jó de azt pl. hogy hívják hogy van a cégnek egy profilja, pl. hulladékkezelés (mondtam valamit), azzal valamit maszatolnak de valójában egy pénzmosoda a cég? És persze egyben átjáróház is?
2017. febr. 1. 12:13
 4/17 A kérdező kommentje:
Azok is csalók végülis nem?
2017. febr. 1. 12:13
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, te most nem a fiktív cégekre gondolsz, akik valójában semmilyen tevékenységgel nem foglalkoznak?
2017. febr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván vannak pénzmosásra használt cégek, de ez nem feltétlen jelenti azt, hogy van irodájuk meg alkalmazottaik. Sokszor úgynevezett fantomcégen keresztül mossák a pénzt. Ez azt jelenti, hogy a cég székhelye, ügyvezetése nem létezik, hamis adatokkal jelentették be. Persze ha ez kiderül, a cégbíróság automatikusan törli az ilyet.
2017. febr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%
Nem csalók, csak tudják a kiskapukat.
2017. febr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
...vagy legalább is van egy fedő-tevékenység, ami eltakarja a cégvezetés és a tulajdonosok igazi célját. Én dolgoztam egy ....gyártó cégnél, ahol számomra 1-2 éven belül világossá vált, hogy az adott technológia egy fércmű és az előállított termékből soha nem lehet nyereségessé tenni a céget. A cégtulajdonosok egy rendkívül bonyolult tulajdonlási rendszerben több céget is működtettek, ahol esetenként egy cégnek volt egy másik cég a tulajdonosa, de volt a körben olyan is, ahol természetes személy(ek) volt(ak) a tulajdonos(ok). Egy idő után rájöttem, hogy nekik az az állami tulajdonban álló épület kell, amit bérelnek és ahol a gazdaságtalan termelés folyik, ugyanis az épület, mint ingatlan többet ér, mint amennyit sok-sok éven át bérleti díjként kifizetnek érte.Én már vagy 10 éve eljöttem, de az ügylet hivatalosan még mindig nem ért nyugvópontra, úgy látszik, erre a privatizációra senki nem meri rámondani az áment.
2017. febr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen "cegeknel" tobb is tortenik mint penzmosas.
2017. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Én kb ilyenre gondoltam mint amit a 8-as leírt, hogy valami tevékenység azért van, van egy "profilja" a cégnek, de valaki eltölt egy napot a cégnél, kb 1000 problémát lát és tudna mondani, és rájön hogy "komolytalan" az egész, leginkább be kellene zárni.


Igen pl. egy gyártó vagy kivitelező cég.

2017. febr. 1. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!