Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért hiszi azt sok fiatal...

Miért hiszi azt sok fiatal hogy elvégez egy egyetemet kapásból vezető lesz és kap céges autót?

Figyelt kérdés
Nem irreális? Igényes iroda egy menő helyen, céges autó Audi A4-es minimum vagy Volkswagen Passat, esetleg egy BMW, fizetés 500.000 per hó? Nekem első fizetésem minimálbér volt.
2017. febr. 2. 14:29
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
89%
És milyen egyetemi végzettséggel találtad a minimálbéres állást?
2017. febr. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
91%
tok mindegy mit hisznek. A valosag ugyis mas.
2017. febr. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Egyik egyetemista ismerősömtől se hallottam ezt és én se gondolom így, sőt ez nekem teljesen új:D Kétlem hogy olyan sokan hiszik ezt.
2017. febr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tesóm ilyen, meg van egy ismerősöm, na az pl. egyetem után megpályázott egy grafikus állást, nettó 500ezres fizetési igénnyel, egy kis helyi lapnál, aztán csodálkozott, hogy körberöhögték. :D Ja úgy, hogy gyakorlata nem volt. Ő nem tudom miért lett ilyen...


Tesómról viszont igen, ő tényleg várja a sült galambot. Azért hagyott ott két jól fizető állást is-mindkét helyre protekcióval került be, előképzettség, gyakorlat nélkül-, mert kevesellte a pénzt.

Most otthon ül több éve és hablatyol arról, hogy őőő majd kimegy külföldre, meg tököm tudja mi, hatalmas arca van...ez a hasonlóan gyökér barátai miatt is van, és az anyám miatt, aki állandóan körberajongta, bármit megtehetett, mindig ki volt mentve a helyzetekből, anyagilag is.

Ha így nő fel az ember, tényleg azt hiszi, hogy ő a világ közepe és mindent megérdemel.

Ja és engem lenéz, mert jelenleg egy üzletben dolgozom eladóként. Ő ilyet soha nem tenne meg...

2017. febr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Mérnök diploma. Ami nekem van.
2017. febr. 2. 14:55
 6/41 anonim ***** válasza:
75%

Te vagy irreális. Egyetemen azért elég sok emberrel beszélgettem, előtte is gimnáziumban és itt is sokak véleményét hallottam már közülük egyik se gondolta ezt.


Nem tudom milyen személyekkel beszéltél, de aki így gondolkodik, ekkora elvárásokkal indul biztos nem lesz sikeres -legalábbis ha a minimumot hozza a diplomáért amihez ilyen reményeket fűz-. Én szerettem volna jobban elmélyíteni a tudásom egy területen, mert amennyi ismeret szükséges az érettségihez annyival nem szeretnék megrekedni..

2017. febr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

"egyik se gondolta ezt"


Akkor én olvasok rossz hírportált vagy beszélek "nem megfelelő" emberekkel. Rossz helyről szerzem be az infokat ezek szerint.

2017. febr. 2. 14:58
 8/41 A kérdező kommentje:
De itt is olvastam egy fickót aki gépészmérnökként végzett, 100 nettó körülit adtak volna neki és ki volt akadva...???
2017. febr. 2. 14:59
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Minimálbérért nem éri meg elvégezni az iskolát. Mérnökit pláne nem. 220-230 nettó a minimum kezdőként (mérnök), ha ezt nem adják meg, akkor inkább szakmát kell tanulni. Nem hozza vissza az árát így a képzés.
2017. febr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha mérnök végzettséged van akkor már mindent értek. Szerintem a mérnökhallgatók fele legalább azért jelentkezett a szakára, mert hallotta milyen jól lehet keresni vele. Hiába bukdácsolják végig a matematika kurzusokat végül nem a papírért hanem a hasznosítható tudásért fizetnek.


Én nekem sajnos eddig csak beképzelt mérnökhallgató ismerősöm volt, arra vártak hogy mindenki hasra essen majd előttük.. Gondolom aki bent marad második évre is csúszás nélkül ők a normálisabbik része a társaságnak.

2017. febr. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!