Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi pénzt kereshetnék meg...

Mennyi pénzt kereshetnék meg korrekten? hogan tudnék kitörni a helyzetemből? Kínai étterem munka.

Figyelt kérdés

egg kínai ázsiai étteremben dolgozok hollandiában.

tizenkilenc éves vagyok s 2016 április óta dolgozok ezen a helyen.

amióta itt vagyok nem kaptam még fizetésemelést szinte.

nagyon nagyon nehezen hatalmas vita után kaptam 50 euróval többet decembertől.

állandó a nemkifizetés sosem kapom meg a pénzem csak hónapok után nehezen s fizetésemelés szinte kizárt.

mindennapos a túlóra. napi 12-13 de van mikor 14 órázok.

semmilyen túlórapénzt nem kapok.

tellies mértékben lenézne.

a főnököm egy idegbeteg asszony. rengeteget kell tűrnöm.

azt még nem mondtam mi a munkám.

sushi készítek szóval betanultam minden egyes fajtáját.

mellette grillezek amit itt úgy hívnak hogy bakplaat.

ez olyasmi mint a grill ezen sütök sokféle dolgot.ezeket is mind betanultam mit meddig hogyan mekkora lángon kell sütnöm s nem könnyű higgyék el nekem.

ez mellet nasit bamit tudok csinálni de ezt csak akkor ha helyettesíteni kell.

plusz én vagyok az olvasó is munkanapokon s az olajos dolgok sütője mint pl babi pangang ,kou lou yuk , for naam, char sieuw, pisang goreng, gebakken ananas...stb.

szóval sokmindent csinálok.

havonta kapok 1000 eurót vagyis mostmár 1050et.

semi többet a munkaórák pedig megszámlálhatatlanok.

heti 6 napot dolgozom minden nap 12 órától minimum 22 23 óráig.

1 nap szabad de sokszor akkor is háborgat s tör zúz ha nem engedelmeskedek neki.

napi 2x étkezés 14:30kor s 20:30kor.

napközben nincs szünet sem. megeszem az ételt s vissza dolgozni.

nem tudom meddig bírok még itt dolgozni. szinte életem sincsen itt.

tanácsot szeretnék kérni mitévő legyek.

jaj a másik kinai munkatárs bezzeg nem erölteti magát meg heti 3 napot dolgozik déltől 21 óráig s heti 3 napra kap 300 eurót.

ez fáj az embernek.

s kérem ne irjanak olyanok akik csak kötekedni akarnak.

azért vagyok még mindig itt mert nem könnyű munkát találni nincsenek kapcsolataim szinte s nagyon nagyon szükségem van a pénzre szóval nincs más választásom.

jaj s be vagyok jelentve de a paírokon csak a hazugságok vannak.

persze azt is tudom hogy ilyen idősen itt mennyi a minimálbér.

én nagyon bizok benne hogy valaki tud segíteni rajtam.

ugh éreztem muszály kiírnom magamból mindent most mert sajnos itt lelkibeteg lettem már.

köszönöm ha elolvasta valaki ezt most.

cdv.



2017. febr. 7. 01:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
9%

315 000 ft-t keresel kb.

Mas ennyi ora munkaert van, hogy 120 000 korul keres magyarban.

Ne myavogj.

2017. febr. 7. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

Nagy hiba volt elvállalni egy ilyen munkát, vagyis amikor elsőre nem fizetett túlórát, meg heti 6 napot kell dolgoznod ennyi pénzért akkor kellett volna eljönni. A kínai éttermek a legrosszabbak, a legnagyobb rabszolga meló aprópénzért.

Gondolom nem beszéled a nyelvet, vagy ha igen akkor nem tudom miért vagy még ott.

A túlóráidat egyébként ki lehet vele fizettetni utólag, munkaügyi bírósággal.

2017. febr. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

"Mas ennyi ora munkaert van, hogy 120 000 korul keres magyarban."


Magyarban lehet, de ő Hollandiában van, ahol ennyi munkáért más meg 2 ezer EU-t keres.

2017. febr. 7. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%

1!

ez azért nem tiszta pénz! ebből gondolom lejön a szállás, kaja. bár számomra nem derül ki, hol vagy helyileg, milyen drága ott a megélhetés? kivel vagy ott? egyedül?

2017. febr. 7. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%
bocsi, tényleg hollandia, már látom :)
2017. febr. 7. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%
Az 1# tipikus példája annak a jó magyar mentalitásnak amikor valaki kimegy minimálbérért kuli munkát csinálni havi 300 órában és azt mantrázza hogy "otthon ezért 80 ezret kapnék", így 5 év múlva sem lépett semmit előre, pedig csak rajta múlna.
2017. febr. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
49%
Jelentkezz más Ázsiai éttermekbe a környéken munka mellett. Most már tapasztalt vagy egy kicsit színvonalasabb helyen hátha felvesznek 2000 euróért
2017. febr. 7. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
54%

Kinaiak sehol a vilagon nem fizetnek jol szerintem.

Miert dolgozol meg mindig ott? Hollandiaban is van meg 625ezer masik etterem, hagyd ott, keress masik munkat.

Nem hiszem, hogy jogilag mi innen tudnank barmit is segiteni, de szerintem siman fel is jelentheted. Mit jelent az, hogy a papirokon hazugsagok vannak?

Menj es jelentsd fel, a hivatalok reggel nyitnak, delig hatszor bejelentheted a szabalytalansagok miatt.

2017. febr. 7. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

Egyébként Ny.Európában pont azt teszik amit az utolsó ír. Mármint a hollandok Hollandiában, az osztrákok meg Ausztriában. Elmennek és ha a legkisebb kár éri őket feljelentik a munkaadót, ezért alkalmaznak Kelet-Európaiakat az ilyen lehúzós cégek mert velünk ezt meg lehet csinálni, mi nem megyünk sehová, jó nekünk a havi 300 óra munka a rendes fizetés feléért is, hisz otthon csak 120 ezret keresnénk.

Persze ha kell a munka és megvannak a kifogások hogy miért nem keresel mást, ahol hivatalos minden akkor meg nincs miről beszélni.

2017. febr. 7. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

Melyik ez a hely? Nem tán a Sea Palace Amszterdamban? Mondjuk ott férfi volt a főnököm, de az anyja is ugyanúgy belep**ázott a dolgokba. Én ott húztam le több, mint 3 évet (hogy minek azt én se tudom). Tettem is fel itt 1-2 kérdést a főnökömre vonatkozólag.

A kínaiak sajnos ilyenek. Nekik az az ideális dolgozó, aki bármikor csicskahoppozik, ha kell heti hét napban nyomja hetekig reggeltől estig, és sose akar szabadságra menni.

Én is csak heti 24 órában voltam bejelentve, de átlagban 40-et dolgoztam, amiért kézbe jött a fizu, de mindig úgy kellett könyörögnöm érte, meg a többiért. És eleinte volt hogy csak úgy odajött a szabadnapom előtt, hogy másnap nem lehetek szabad, egy idő után kijelentettem, hogy ilyet nem játszunk, a szabadnap az szabadnap. Ez is rossz pont volt persze. És én azon rágtam be, hogy az esküvőket és extra partikat sose voltak képesek előre közölni, mindig aznap nyögték be, hogy bent kéne maradni pár órával tovább. Amikor ezt szóvá tettem, az "Ez nem iroda, itt nincs helye 9-től 5-ig mentalitásnak."-maszlaggal jöttek. És egy alkalommal a mélyen tisztelt főnök úr leüvöltött, amiért nem akartam bentmaradni tovább 3-4 órát, amikor odajött munka vége előtt fél órával közölni ezt, egy utolsó hasznavehetetlen trógernak nevezett, és fenyegetett, hogy kirúg anélkül, hogy bármit is kifizetne abból a hónapból. Az már csak extra, hogy rendre engem cseszegetett a kollégák hibáiért is.

Végül elküldött az előbb említett konfliktus után nem sokkal. Utána még évekig voltak enyhébb mentálhigiéniás gondjaim. Azt tudom javasolni, hogy keresgélj! Akár a szabadnapodon úgy, hogy személyesen bemész helyekre érdeklődni, akár online (UWV honlapján mondjuk vagy google-ban, hogy "afwasser werk".) Lehet, hogy máshol se fogsz jobban keresni, de legalább több szabadidőd lesz, tudni fogsz élni.

2017. febr. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!