Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek jogosan sértődök...

Szerintetek jogosan sértődök meg, ha egy munkahelyen komolyabb indokkal megsértem a szabályzatot és megszidnak érte?

Figyelt kérdés

Az előző munkahelyemen történt. Az volt a szabály, hogy első és utolsó órában nem vehetsz ki szünetet, csak, ha komoly az indokod és erről informálod a felettesed.


Bementem reggel dolgozni, az ajtó mellett ültem, a felettesem pedig messze. A közelemben 0 kolléga. Dolgozok, fél óra múlva rám jön a hasmenés. (Előtte amúgy semmi bajom nem volt) De az a jellegű, amikor automatikusan rohansz a wc-re és van kb 10 másodperced kiérni. Szörnyű volt, fájt a hasam és azt hittem meghalok. Oda akartam menni szólni a felettesemnek, de nem bírtam, átordítani pedig nem akartam az irodán, szóval csak rohantam a mosdóba, hogy kiérjek.


Az volt a tervem, hogy majd, ha visszamentem, rögtön odamegyek a felettesemnek szólni és elnézést kérek. Elintéztem a dolgom, indulok vissza és a felettesem a folyosón várt. És rögtön ahogy meglátott rákezdett, hogy nem lehet első órában szünetre menni.


Bár a szabály az szabály, igaza volt, de rosszul esett, hogy esélyt sem adott, hogy visszamenjek és én menjek szólni rögtön, meg, hogy rögtön bele is csapott a lecsóba, meg se várta, hogy elmondjam, miért mentem ki. Azért elmondtam utána, hogy mi volt az indok, hogy ne kerüljek nagyobb bajba.


A munkahelyet ott hagytam végül(sosem kaptunk pozitív visszajelzést, csak negatívat, de azt napi többször úgy, hogy a legjobb formánkat hozva dolgoztunk, annyi volt a munka, hogy volt, 7 óra elteltével tudtuk csak kivenni az első szünetünket, ráadásul a fizetés se volt versenyképes), de ez az emlék belém égett.


A jövőre való tekintettel, ha esetleg hasonló szituációba keveredek; jogosan esett rosszul a felettesemnek a viselkedése?



2017. febr. 12. 01:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom neked, hogy a jövőben ne menj olyan helyre dolgozni (ha teheted), ahol jobbágynak néznek.
2017. febr. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az elsőhöz.
2017. febr. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy normális, ki az aki az ilyen bánásmódot élvezi?

Ha netán ez még egyszer előfordul, akkor nyugodtan mondd el neki mi a helyzet, érezze magát sz&rul, hogy ennyire embertelen munkát kell végeznie.

2017. febr. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerinten ossze kellett volna fosnod magad, mert a szabaly az szabaly. Egy kis urulekben valo ucsorgesbe meg senki nem halt bele. Ha zavar a szag vegyel a szadon at levegot. Vagy, megjobb ha minden reggel ledugozod magad.
2017. febr. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vélem, jogosan tetted. Hát most, ha rád jön a cifra, amit ugye kész lehetetlenség visszatartani, akkor ne várják már, hogy majd te ott helyben összefosod magad és aztán minden jó.

Értem én, szabály, de ha most a felettest kapja el a cifra, akkor ő se akarta maradt volna egy helyben.


Egyébként jól tetted, hogy ott hagytad. Nem egy öszvér vagy, amit megállás nélkül dolgoztathatnak, nem is rabszolga.



De azért, ha hasonló szituációba keveredsz legközelebb, előtte gyorsan kiabálj a felettesednek, hogy sürgős wc-zési gondod van, aztán uzsgyi neki.

2017. febr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!