Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, úgyhogy akinek nem kenyere a szemtorna, az már be is zárhatja a kérdést.


Úgy kezdődött, hogy az 2015/2016 őszi félévet halasztanom kellett az egyetemen, és hogy addig se csak vakarózzak otthon, elindultam diákmunkát keresni. Találtam is egy jót. Rugalmas és szellemi munka. (Fizikai munkákkal is próbálkoztam már, de azok nem mennek, mert gyenge vagyok.)


Tavasszal aztán visszamentem az egyetemre (egy másikra, de ez most lényegtelen.) Egyre kevesebb műszakot tudtam vállalni, de amikor tudtam, jártam dolgozni. Az viszonylag laza félév is volt, mert sok volt a 'leülök-átolvasom-megjegyzem' típusú, egyszerűbb tárgy.


Most, az őszi félévet lezárva viszont azt sem tudom, hol áll a fejem. Nehéz volt a sok gyakorlati tárgy miatt, de a pálmát a december vitte, amikor a jutalékért hajtottam. Vagy tanultam, vagy azon voltam, hogy még többet dolgozzak a plusz pénzért. Sajnáltam persze, hogy nem használhatom ki az egész napot a tanulásra, vagy arra, hogy a szeretteimmel legyek. Volt, hogy anya pont szabadságon volt(ő is dolgozó nő, és ritkán tud eljönni), én pedig mentem két ünnep között is.


Januárban, amikor végre meg tudtam pihenni, furcsa volt, hogy nem megyek dolgozni. A januári vizsgáimat az mentette meg, hogy beteg lettem, és kiírt a doki mindenhonnan. Amikor már nem volt lázam, kipihenten, nyugodtan ültem le tanulni azokból a tárgyakból, amiket nem is mindig látogattam.


Új félév, sok tantárgy, minden nap suli, és már előre megkaptuk a tananyagot - elég sok, és elég tömör, szóval még azt sem lehet mondani, hogy a 80%-a rizsa. Nem. Folyamatban van az egyéni tanrend igénylése, de még az sem megoldás, mert épp a tanulás lenne a fontosabb, mint a munka.


Problémák: sokszor nem tudok órákra járni, így nehezebb itthon megérteni az anyagot, tanulni sem jut sok időm, kimerültnek érzem magam, beszürkülök. Mintha kiüresedne a személyiségem a mókuskerékben. Nem vagyok a multitasking mestere, egyik helyen sem tudok úgy teljesíteni, ahogy azt elvárnám magamtól, és ez idegesít.Ha kevesebb műszakot vállalok, akkor pont a ZH időszakban jön a sok e-mail, hogy aki nem vállal elég műszakot, azt kirakják. (Mivel a kollégáim nagy része szintén egyetemre jár.)

A hobbijaimat elhanyagoltam, nincs meg a flow élmény(bár még ez a legkisebb gond.)

Nagyobb gond, hogy már a barátommal is összevesztünk, mert decemberben megkaptam tőle, hogy ő a fontossági listám végén áll. Oké, megbeszéltük, és szent a béke, de igen, ez a probléma felmerült, és engem is pont annyira zavar, mint őt, ha nem jobban. Én ugyanis hamarabb felkapom a vizet bármin.


Gondoltam a felmondásra. Szerintetek ettől ingyenélő lennék? Már olyan régóta van saját keresetem... Na meg, ha nyáron nem lenne munkám, akkor nem csinálnék semmit. Esetleg megrendeléseket a kreatív munkáimra.


Mit tennétek a helyemben?


21/L



2017. febr. 12. 21:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A tanulás az első. Amíg van lehetőség tanulni, ragadd meg, szerintem. Ha elég jó vagy, ösztöndíjad is lehet (már ha államin vagy).

Esetleg keress olyan diákmunkát, ahol kevesebbet kell dolgoznod. De semmiképpen se menjen a tanulás rovására. Attól nem leszel ingyenélő, ha ebben a félévben nem dolgozol. Nyáron lesz rá idő.

2017. febr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Max0007 ***** válasza:
100%
Ha van tanulási lehetőség akkor ne idegeskedj azon hogy ingyen élő lennél e. A tanulás alapozza meg a jövőt. Esetleg beszélj róla otthon.
2017. febr. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!