Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megtilthatják a munkahelyeden,...

Megtilthatják a munkahelyeden, hogy dohányozz a szünetedben?

Figyelt kérdés

Dolgoztam egy boltban, első napomon ott volt a főnököm, hogy bemutassa a dolgokat és pár óra után rákérdeztem, hogy elmehetek e egy cigiszünetre.


Nagyon elképedt; elmondta, hogy ne dohányozzak semmikép, mert, ha munka alatt kimegyek a bolt elé dohányozni, (mondván, hogy, amikor jön a vevő, lerakom vagy eloltom gyorsan a cigit, hogy kiszolgáljam), akkor elmennek a vevők, mert gusztustalan dolog ott füstölögni a bolt előtt - tehát senki sem fog bejönni hozzánk vásárolni.


Ha meg elmegyek valamerre, hogy x percig cigizzek, akkor az alatt az idő alatt nem lesznek vevőink.


Illetve megkért, hogy csak mosdóba menjek szünet alatt, ha el kell hagynom a boltot akkor hívjam fel őt, de gyanús lesz, ha naponta "el kell mennem valahova" szóval ne kamuzzak be komoly indokokat, hogy cigizhessek és kamerán azt is látja, ha a bolt előtt dohányzok.


Továbbá megkért, hogy az ebédszünetem se legyen több 20 percnél, gyorsan egyek és menjek vissza dolgozni, ne gyújtsak rá akkor se.


Én úgy éreztem, ez olyan, mintha megtiltanák, hogy wc-re menjek munka alatt vagy egyek vagy esetleg elintézzek egy gyors telefont. Nem elbliccelni akartam a munkát, de nagyon nem tetszett, hogy nem gyújthatok rá.


Vagy ez tényleg lehetséges, hogy ne lehessen egy munkahelyen dohányozni?



2017. febr. 15. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
menj nemzeti dohányboltba eladónak
2017. febr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Vannak cégek akik eleve úgy hirdetik az állást, hogy dohányozni nem lehet vagyis csak nem dohányzókat vesznek fel. De ezt előre közlik a jelentkezőkkel.

Ha a főnököd a szerződéskötés előtt közölte veled, hogy dohányozni tilos, akkor igen, megtilthatja a dohányzást. Ha viszont erről szó sem volt, és a szerződésedben sincs benne, akkor nincs joga megtiltani a dohányzást.

Ebben az esetben 2 dolgot tehetsz.

1. Közlöd a főnököddel, hogy erről nem volt szó amikor az álláshirdetésre jelentkeztél, és a szerződésedben sincs tiltva a dohányzás, így ha nincs vevő bizony kifogsz menni dohányozni. ( ennek eredménye az lesz, hogy a főnök valami ürüggyel ki fog rúgni)

2. Közlöd a főnököddel, hogy neked nem tetszik az új felállás a nem dohányzásról és a 20 perces ebéd időről, ezért felmondasz.

2017. febr. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
amíg ott dolgozol napközben,addig cseréld le a cigit snüsszre.
2017. febr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Max0007 ***** válasza:
Ja sajnos van ilyen de ennek benne kell hogy legyen a szerződésben. Én is dolgoztam ilyen helyen igaz csak 6 napig mert gyorsan felment az agyvizem mind1. De a lényeg annyi hogy alá kellett írnom egy papírt hogy dohányzom és akkor egy napi fizetésem levonták volna.
2017. febr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem tilthatja meg, akkor is pofátlanság. Nekem volt több munkatársam is dohányzik, és mikor bejöttek cigizés után majd el ájulok a cigiszaktól. Ezért is mondtam fel az előző helyemről (és nem én vagyok az egyetlen az ismeretségi körömből, aki direkt olyan munkahelyet keresett, ahol csak nemdohányzók vannak). Ha én munkáltató lennék, csakis nemdohányzókat vennék fel...
2017. febr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem volt benne a szerződésben és állásinterjún se mondták.
2017. febr. 18. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!