Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tesz kulombseget a munkaado...

Tesz kulombseget a munkaado akozt hogy kinek van okj-s diplomaja vagy h ki tanulta szakiskolaba a szakmat?

Figyelt kérdés
pl neztem villanyszerelo szakmat 10honap az elvegzese, de valahogy azt erzem hogy a munkaltato nem ugyan ugy viszonyulna hozza mint ha pl 4evig tanultam volna szakmunkas kepzobe.. a kerdes valojaban mit er egy okj-s vizsga?

2017. febr. 16. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Inkább a gyakorlat lesz a mérvadó. Tehát ha sikerül elhelyezkedned vele, utána a következő helyen már azt nézik, hogy volt előzetes tapasztalatod.

Mindig a legelső hely a nehéz. Nekem is OKJ-s szakmám van, és már több mint 10 éve ezzel dolgozom. Szóval nincs lehetetlen. /Az is egy lehetőség, hogy mielőtt belevágnál a tanfolyamba, keresel egy villanyszerelőt, aki vállalja, hogy utána dolgozhatsz nála./

2017. febr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahol a sorsutad van, oda úgyis felvesznek. Sors nélkül, sorsút nélkül, egy terv nélkül, hogy milyen utat akarunk bejárni, anélkül sehova nem indulunk el. Pl ha másik városba akarsz csak menni, akkor is megnézel előtte egy térképet, hogy merre haladj, megtervezed, szóval ahol ott kell lenned, ott úgyis ott leszel, és azokkal az emberekkel, akikkel tanulhattok valamit egymástól. Amúgy pl villanyszerelő szerintem lehet magánvállalkozó is, és akkor először majd talán csak a barátok, ismerősök hívnak, de ők is ajánlhatnak utána másnak, vagy rábukkanhatnak a nevedre. Amúgy lehet, hogy az okj kicsit magasabb, mint a szakmunkásos, de szerintem a munkáltató lehet, hogy majd főként a szimpátia alapján dönt, de persze látszódjon is rajtad, hogy precíz ember vagy, meg olyannak, akivel szívesen tudna együtt dolgozni, mert komál téged. Szóval szerintem ez nem annyira befolyásolja, hogy hol szerezted a végzettséged. Én nem aggódnék emiatt. Bár én ebben a témában nem vagyok annyira jártas, de én így gondolom.
2017. febr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az nem diploma
2019. júl. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak bizonyítvány
2019. júl. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!