Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogosan érzem, hogy megaláztak...

Jogosan érzem, hogy megaláztak a munkahelyemen? Részletek lent

Figyelt kérdés

Egy ajándékboltban dolgozok, ahol az árakat Forintban írjuk ki, de elfogadunk Dollárt és Eurót is. Amikor betanított a kolléganő, azt mondta, mindig vigyek magammal számológépet, ha bejön a vevő, ő is ezt teszi és, ha rákérdez, hogy ez meg az hány euró, akkor ki tudom számolni.


Így is tettem, mindig ott volt nálam a számológép és, ha kérdezték, hogy hány dollár lenne a termék 2 mp alatt mondtam is a választ. (amúgy visszaadni pl számológép nélkül tudok és gyors vagyok és pontos)


Pénteken bejött a főnök, árut hozott és pont egy ilyennek vált szemtanújává. Utána odajött és kérdezte, hogy ezt mindig így csinálom e. Mondtam igen, mire leszidott. Utána elmondta, hogy ez nagyon ront a bolt imidzsén, ha azt látják, valaki számológéppel számol. (Nem köptem be a kolléganőmet, hogy ő is ugyanezt csinálja.)


Jó ez nem volt akkora ügy, de utána ott maradt, hogy akkor gyakoroljunk. És így elkezdte, hogy x forint az hány euró és hány dolcsi. Kicsit lassan ment a fejben számolás és mindig elkezdte mondani, hogy ez vér ciki, ez általános iskola alsó osztályos anyag. Kicsit olyan volt, mint amikor kihívott a táblához a tanár iskolában és ha nem tudtam megoldani a feladatot akkor éreztette velem, hogy milyen buta vagyok, hogy ezt se tudom.


Plusz azt várta el, hogy én azonnal vágjam rá a választ, ne számolgassak fejben.


Közben bejött a kolléganő, mert valamit bent hagyott előző nap és a főnök odahívta hozzánk és előtte kezdett kérdezgetni, hogy hány euró nem tudom hány ezer forint és leblokkoltam és erre a kolléganő kinevetett és mondta, hogy hát nem vagyok valami okos a főnök meg elkezdte hogy nem lesz ez így jó, ha majd a vevők előtt se tudok válaszolni a kérdésre csak számológéppel.


Most a kolléganőm dolgozott hétvégén és én holnap fogok, egész hétvégén ezt gyakoroltam, de nagyon rossz volt pénteken, feszélyezve éreztem magam és ez, hogy rám olvasták hatmilliószor, hogy buta vagyok, nem esett jól és itthon nagyon rossz kedvem volt.



2017. febr. 19. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
kiszúrt veled a kolléganőd
2017. febr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Mindenkinek van rossz napja, nem tudhatod, lehet a fonok csak le akarta vezetni a feszkot. Tojd le. Ne akarj megfelelni, csak tegyel ugy mint ha meg akarnal aztan party. :D e
2017. febr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Aljas alak :( Ilyenkor nyaljon vissza a fagyi!


Amúgy nem hiszem, hogy rontana a bolt imidzsén, ha számológépet használnak! Én egy-két helyen láttam, hogy egy eladónők lila számológépet használtak. Érdekes, hogy pont lilát és ilyen nagyot. A korábbi munkahelyemen a kolléganőmnek is lila számológépe volt. Nem boltban dolgoztam, hanem raktárban. Sokszor ellenőriztünk az árut, meg kellett számolni, hogy miből hány darab van...

2017. febr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kétlem,hogy bárhol elvárás lenne,hogy fejben számoljon ki ember 3-4-5jegyű számokat összeszorozva.


Erre találták ki a számológépet.

Sőt,ha fejben számolnál akkor még nagyobb eséllyel hibáznál is,és esetleg azt is gondolhatnák,hogy amikor rontasz direkt akartad átverni az ügyfelet.

Szerintem az sokkal cikibb a boltra nézve...

2017. febr. 20. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki ront ennek a boltnak az imidzsén, akkor az maga a főnök.

Rövidesen új hely után kell nézned. Az effajta munkahelyi környezet nagyon káros, mint mondtad, otthon is rossz kedved volt. Ennyit nem ér az egészséged, akár fizikai, akár mentális értelemben.

2017. febr. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Max0007 ***** válasza:
100%
Én úgy beköptem volna mint a huzat. A kolléganőd mondta hogy ezt így lehet meg ő is így szokta akkor hogy van ez?
2017. febr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!