Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogy vagytok azzal ha úgy...

Ti hogy vagytok azzal ha úgy kaptok meg egy munkát, hogy ismerősön keresztül?

Figyelt kérdés

Ti ezt lazán kezelitek? Örültök az effajta segítségnek?


Én jobban szeretem magam elérni a dolgokat és nem szeretem utána úgy érezni, hogy adósa vagyok valakinek. És az is kellemetlen ha valaki segíteni próbál, de olyat ajánl, amit nem szívesen fogadnék el...

Ti hogy álltok az ilyen helyzetekhez?


2017. febr. 21. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ha keresnek új embert mindig megkérdezik, hogy tudunk-e ajánlani valakit. A fél órás állásinterjún sok mindent nem lehet kideríteni. Engem egyáltalán nem zavar, ha valaki ismer egy jó jelöltet és ez alapján kerül be.
2017. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Így engem sem zavar. De ha mondjuk rólam valaki azt gondolja, hogy jó lennék és mindenáron segíteni akar, nekem viszont nem fekszik az a munka, akkor van, hogy kellemetlen nemet mondani (főleg ha mondjuk előtte arról beszélek, hogy munkát keresek). Mondjuk ettől nem fogok igent mondani, csakhogy ez engem zavar vagy nem is tudom feszélyez.

Igent mondani meg nincs értelme, mert akkor meg az feszélyezne, hogy nem akarom lejáratni azt aki beajánlott...

2017. febr. 21. 21:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért lenne ciki nemet mondani? Köszi, de más terveim vannak.. ennyi. Nem létezik, hogy nem találsz kifogást.
2017. febr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én többet el nem vállalnám így. Elég szívatást kaptam, amikor bekerültem dolgozni egy gyárba, ahol az öregem korábban majdnem 30 évig vezető beosztásban dolgozott.
2017. febr. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én örültem volna neki, ha ismerősön keresztül tudtam volna munkát találni. Közel két évig voltam munkanélküli, mindenkit végigkérdeztem a szomszéd kiskutyájától kezdve az összes rokonig, hogy tudnak-e valamit, de senki nem tudott segíteni, nagyon rossz volt. Aztán végül magamtól találtam egy munkát, de ez rosszul fizet meg a munkakörülmények is rosszak, úgyhogy jó lenne váltani.. Viszont nem tudok, hiszen pontosan tudom, hogy 2 évig kerestem és nem találtam semmit, ez volt a "legjobb", akkor ennél jobb már úgysem lesz. :(
2017. febr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gebasz1 ***** válasza:
A hangsúly a "olyat ajánl amit nem szívesen fogadnék el"- en van . Ha nem szívesen végeznéd azt a munkát akkor már csak az a kérdés rá kényszerülsz e? Mert én úgy látom itt ne az a probléma hogy ismerős intézi a melót , egyébként pedig örülj ha ha ismerős ajánl be valahova mert azzal ő is rizikót vállal ergó megbízik benned.
2017. febr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!