Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Műszak előtt 1-2 perccel...

Műszak előtt 1-2 perccel érkezés-mi problémája lehet ezzel a vezetésnek? Időre munkát kezdenek halál pontosan

Figyelt kérdés

Ovisnak nézik őket? A főnökség azon problémázik hogy a melósok egy része miért csak pár perccel akár 1-2 perccel műszak előtt érkezik és ezt hogy képzelik.

Ők meg nem értjük mi a gond. Az az elvárás hogy műszakkezdésre (7h) ott legyenek átöltözve munkaruhában. Ez megtörténik. 7-re teljes harci díszben ott vannak. Többen ezt úgy érik el hogy kocsival jönnek már eleve munkaruhában és kiszállnak 5 lépés és ott vannak. Nem érnek oda 5 perccel se előbb hanem pontra érkeznek.

Hol itt a gond én nem értem? Miért baj az ha 7kor kezdenek és előtte 1 perccel érkeznek meg? 7re ott vannak elvárás szerint, egy perccel se előbb ugyan de miért is lennének ott akár 1 perccel is előbb?


2017. febr. 24. 11:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
lehet azt akarja hogy elokeszuljetek a melora ezert legyetek ott hamarabb, vagy csak siman kotozkodik.
2017. febr. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Minek írod le ilyen sokszor ugyanazt?

Milyen jellegű munkáról van szó? Teste lehet ott van, de teljes figyelme is, minden átmenet nélkül?

Vannak munkahelyek, s vannak munkák, ahol nem a főnökök megátalkodottsága miatt, de a munkaidő 100%-a munkával töltendő.

S olyanok is, ahol ha az ember az első fél órában látszólag semmit nem csinál, akkor sem történik semmi.

Én dolgoztam olyan helyen, ahol a munkaidő kezdés előtt 5 perccel érkezés negyed óra késésnek számították, s le is vonták a bérből.

Törvényesen-e, nem tudom. De megtették, s úgy, hogy papíron stimmelt is.

2017. febr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

"lehet azt akarja hogy elokeszuljetek a melora"


Azt akarni lehet csak amíg az elszámolásban 8 óra van és ennyit fizetnek addig miért lennénk többet bent.

Ha azt akarnák hogy előbb menjünk mert előkészítés kéne semmi gond megmondják hogy fél órával előbb és persze fizetik is!!! és akkor lehet.

Ingyen nem.

2017. febr. 24. 11:17
 4/30 A kérdező kommentje:

"de a munkaidő 100%-a munkával töltendő. "


Ez egy baromság a munkaszervezés nem a melós kompetenciája. Nekem azt mondják ezt csinálod akkor azt csinálom. Magamtól nem jogom és nem is dolgom kitalálni.

És ha egy órát áll a munka azért mert mondjuk nem jött meg időre az alapanyag volt rá példa akkor az nme az én asztalom. Én dolgozom ha mondják és persze van mit.


De a vita totál értelmetlen mert a munkaidő 7-15.30-ig tart világos hogy se előtte se utána 5 percet se-ingyen nem.

Majd ha fizetik de ahhoz skótok.

2017. febr. 24. 11:19
 5/30 anonim ***** válasza:
Mit dolgotok hogy ennyire fontos? Komolyan érdekel. Dolgoztam olyan helyen ahol a fél társaság több percet késett rendszeresen. Napi szinten mégse szóltak érte.
2017. febr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Feltettél egy kérdést. Az érdemi válaszra nem vagy kíváncsi, lehurrogod az embert. Mondjatok fel. Kész. Én el is küldenélek, ha nem érted, miért van ez.
2017. febr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

"Mit dolgotok hogy ennyire fontos"


El se tudod képzelni milyen fontos és felelős meló. Világrengető. Száraztészta csomagoló.

Hát nem tök8 annak a száraztésztának hogy 7.00kor vagy 7.02kor kerül a zacskóba?

2017. febr. 24. 11:25
 8/30 A kérdező kommentje:

". Én el is küldenélek, ha nem érted, miért van ez."


Hát te se ismered a mai munkaerőpiacot. Elküldenél minket? Lehet. És honnan szerzel a helyünkre embert? Így is vagy 5-tel kevesebb van mint kéne és nem kapni új embert. Miért nem? A fizetés miatt.

2017. febr. 24. 11:26
 9/30 anonim ***** válasza:
Szerintem eltúlozzák a munkaidő kezdetét. Ráér az a tészta...
2017. febr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Hát szerintem is. Vergődnek a semmin. Más hozzáállást várnának el és nem fogják fel hoyg ilyen szar fizuért örülhetnek hogy bejárunk melózni. Más hozáállás? Hogy ne csak az órát nézzük? Majd ha megbecsülnek anyagilag majd akkor. De ez sose lesz, mert csak sori melósok vagyunk a szemükben biorobotok ami oké de akkor úgy is álljanak hozzánk.

Jó hozzáállás? Majd ha jó fizu lesz.

Addig meg szar fizu szar hozzállás. És az is csak addig míg nem találok mást.

2017. febr. 24. 11:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!