Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen esetben hogyan mondjak...

Ilyen esetben hogyan mondjak fel? Miért nem merek felhozni?

Figyelt kérdés
3 kollegám van együtt dolgozunk egy légtérben. A főnököm nincs nagyon képbe semmivel, nem sokat beszéltünk eddig. A kollegáim közt van a nő aki felvett (HR-es). A probléma, hogy elvileg a főnöknél kéne felmondani azonban szerintem úgy fair ha azoknak szólok először, hogy kilépek akikkel együtt is dolgoztam. Azonban nem merem felhozni így több ember előtt. Nagyon nem merek lépni. Amikor itt lenne az esély leblokkolok és meg sem bírok szólalni. Ha a főnöknél privátba mondok fel az meg szerintem bunkóság mert a többieknek kéne előbb mondani akik ismernek is. Nem tudom mit tegyek de halogatom egyfolytában a felmondást. Valaki tanács?
2017. márc. 2. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor dolgozz továbbra is egy szar helyen.
2017. márc. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De mitől félsz? Ha jóban vagy azzal a 3 emberrel, akkor meg fognak érteni, elbúcsúztok egymástól, kész. Ha rosszban, akkor meg semmi közük hozzá és nem kell a véleményükkel foglalkoznod.

Nem akarlak megbántani, de nálad valami nagyon nincs rendben, ha azért halogatod a felmondást, mert félsz elmondani a kollégáidnak... Keress egy jó pszichológust.

2017. márc. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs iylen, hogy "így fair meg úgy fair". Miért kéne először a 2 vagy 3 kollégádnak mondani, és csak utána hivatalosan a főnöködnek?

Ha annyira jó bennsőséges barátaid, akkor tudnák eleve a szándékaid- de nem tudják ezek szerint- ( így is mondtam már fel, ekkor ők már tudták, és utána mondtam a főnöknek)


Ha meg szimpla jó kollégáid- ahogy nekem lejön-, akkor meg megírod szépena felmondási leveled, és szólsz a főnöködnek, hoyg bezsélni akarsz vele, és mikor közlöd oda is adod neki. Kijössz, és szólsz a 2-3 kollégádnak is, hogy figyeljetek, az imént felmondtam- és amit akarsz infót még megosztasz velük. Ennyi.


Én egyébként szar helyen spontán is mondtam fel, amikor úgy beszéltek velem - nem először- mint egy debillel és mintha a kutyája lennék, ekkor betelt a pohár, és az egyetlen közvetlen felettesem, aki jól bént velem és emberi volt, odaszóétam neki, hogy ne haragudj, de nekem ennyi elég, felmondok. - Pont ekkor jött be a főnök is, így nem kellett kétszer elmondani, és megerősítettem a mondandómat.


Szóval úgy mondasz fel, ahogy szeretnél, ezért nem hánytorgat a szemedre senki semmit, hogy kinek szólsz előbb. Aznap megtudja mind a 4 úgy is, tök lényegtelen. :) Pláne ha annyira bennsőséges-baráti lenne, akkor a szándékodról is tudnának, szóval pláne nem fog neked senki mondani semmit, nyugi.

2017. márc. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Figyelj , ezen én is átmentem és azt kell mondjam ,ha valami nem tetszik mondj fel :) Odahívtam elmondtam , hogy ez és ez van és , hogy fel szeretnék mondani :D Te érdeked, nem kell őket figyelembe venni , nem barátkozni mész be egy munkahelyre , hanem dolgozni.. Ha valakivel barátságot kötöttél akkor neki mond el először ,de csak ha tényleg összebarátkoztatok :D Ha nem akkor meg kit érdekel?:D Magadra gondolj ne másra ilyen helyzetben...
2017. márc. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!