Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jelentkeztem egy állásra de...

Jelentkeztem egy állásra de egy másikra várok mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem több állásra is majd felhívtak x helyről hogy mennyek be interjúra, majd ma hívnak hogy mire jutottak, viszont időközbe b helyről is hívtak hogy jövőhéten bemehetek interjúra hozzájuk is. A b helyre mennék inkább de nem tudom hogy oda felvesznek-e majd és nem tudom mit mondjak ha x helyről felhívnak ma azzal hogy oda felvettek.


Mit tegyek? Mit mondjak?



2017. márc. 3. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Menj el mindkét interjúra, és az alapján dönts. Amíg nem írod alá a szerződést minden gond nélkül lemondhatod. Mire bejelentenek az általában 1-2 hét.
2017. márc. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor mondd meg nekik hogy sajnálod. Mármint x helynek.


Gondolom most fognak hívni X helyről hogy felvennének (vagy nem), ha felvennének mond meg van neked más lehetőség is, inkább azt választanád, ennyi. Kérj tőlük elnézést, de hosszú távon X hely nem felelne meg neked (Rizsa-Rizsa).


És menj el a többi interjúra, ennyi.

2017. márc. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Valahova úgyis felvesznek, ne foglalkozz X hellyel, ha nem szívesen mennél annak oka van, lehet nem is lenne jó neked, menj el a többi interjúra.
2017. márc. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

12:47 A másik x helyről már a végeredmény jön nem az interjú.


13:04 Attól félek hogy ha b helyre nem vesznek fel és visszamondom x helyet hoppon maradok.


13:06 Nem az hogy nem szivesen csak a város másik szélén van, elég korán kéne kelnem és a munka se pozitívum. Ellenben a másik 5 percre van nem kéne 3-kor kelnem és szeretném azt csinálni amit ott kell.

2017. márc. 3. 13:36
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nyugodtan mondd vissza ha nem szívesen mennél, és úgy látszik nem szívesen mennél.


Ha nem jön be B hely mi lesz?? -- Jön C hely, aztán D hely, majd E... stb.

2017. márc. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő van? Mert ha igen, simán alàírod a szerződést, és ha felvesznek b-re akkor felmondasz. Próbaidő alatt nem kell indokolni. Ha meg mégsem vesznek fel b-re, akkor marad a biztos x.
2017. márc. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Ha felhívnak ma x helyről és azt mondják, felvennének, szinte biztos, hogy nem kell azonnal válaszolnod. Gondolom, most fogod csak megtudni, mennyi fizut ajánlanak. Ilyenkor adnak mindig pár nap gondolkozás időt. Ha meg valamelyest azért tetszik, vállald el. Gondolom, nem kell rögtön kezdeni, vagy legalábbis mondd, hogy jövő utáni héten tudnál csak kezdeni (ne mondd, hogy máshová mész interjúra, csak azt, hogy hasmenése van a hörcsögödnek, és otthon kell maradnod pár napot). Aztán menj el y helyre is interjúra, és ha oda is felvesznek, akkor visszamondod az első helyet. Nem szép dolog, ez tény, de ha belegondolsz, hogy hány helyről még csak értesíteni se szoktak, máris könnyebb lesz :)

Én is mondtam már vissza így ajánlatot, hetekkel azután, hogy megegyeztünk, egy héttel a tervezett kezdés előtt - biztos örültek nekem, de kb 3 másodpercig éreztem magam rosszul emiatt.

2017. márc. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

ha van próbaidő és azonnali kezdés van, én is elfogadnám az első helyet, utána maximum ha sikerül a másik, akkor itt azt mondod, hogy viszlát. ez a logikusabb vagy javasolt döntés, bár én saját tapasztalataimból tanulva inkább várnék, ha nem létkérdés az elhelyezkedés.


röviden nálam arról volt szó, hogy volt egy bizonytalan munkahely, ahol hamarosan üresedést ígértek, vártam rá hetekig, plusz mivel regisztrált munkanélküli voltam régebb óta, így járt volna utánam támogatás, ami tetszett is volna a cégnek, de idő közben meg ajánlottak nekem egy közmunkás állást, amit ugye el kellett vállalnom.


nem telt bele 1-2 hét, már kerestek is a másik helyről, hogy na most kellenék. csak idő közben kiderült, hogy bár mindenki váltig állította, hogy a közmunka nem számít igazi munkának, mégis elveszett az összes támogatásom, mert megszakadt a munkanélküliségem...utána végülis hetekig húzodott, mire sikerült valami megoldást találni, és azóta ott dolgozok, meg egyébként nem is a támogatás miatt vettek fel, csak nyilván nem lett volna rossz, ha 3 hónapig átvállalják a bérem+további 6 hónapig az összes járulékom.


szóval ha lehetőségem lett volna, inkább ülök itthon, és megvártam volna, mikor szólnak.

2017. márc. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!