Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy cég felvesz valakit,...

Ha egy cég felvesz valakit, mi a legfontosabb a cégnek, a jelölt személyisége vagy szakmai tudása?

Figyelt kérdés
Mi alapján történik a végleges döntés szerintetek? Személyiség vagy szakmai tudás? Pl. valakinek nagyon jók a szakmai képességei de nem megfelelő a cégnek a személyisége, akkor gondolom felvesznek valakit gyengébb szakmai képességgel de megfelelő személyiséggel, nem? Mi a fontosabb? Vélemények?
2017. márc. 3. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg milyen ceg..

En ugy tapasztalta, hogy pl egy multinal is teruletenkent, de meg szonos teruleten belul csapatonkent is eltero.

Elso korben a HR szelektalja az oneletrajzokat, azzal megy a pozici managerehez. Az meg mikor milyen, van amelyik rogton ugrok a millio papirra, tokmindegy hogy 0 tapasztalat van, van amelyiket nem erdekli csak a tapasztalat joforman, honnan jott mit csinalt eddig.

Ott mar alapbol eldol egy csomo minden, de renszerint behivjak interjura azt is aki nem eppen a kedvencuk, es onnantol kezbve vagy kitart a sajat maga altal felalitott merce (kepzettseg v. tapasztalat mellett) vagy meggyozi a jelentkezo szemelysege is. Na ezek az ifju tiasn feltorekvo amator frissenvegzett managerek :)

Vannak viszont olyan "ven rokak" akik ennel tovabb latnak, es valodi csapatot akarnak kovacsoni, naluk az is sokat szamit, hogy beleillik-e a csapatba a jelentkezo. Tud-e majd veluk egyutt dolgozni, ill a csapat be tudja-e fogadni...nekem volt olyan fonokom, aki azt mondta a szakmai interjun, hogy nem az erdekel mennyit tudsz most, vagy mennyi a tapasztalatod (nyilvan volt megfelelo vegzettsegem, de nem en voltam a legkepzettebb, legtapasztaltabb jelentkezo), az erdekel mennyit vagy hajlando itt tanulni :)

Minden munkahely mas...szerintem van ilyen is olyan is.

2017. márc. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem mindig vannak trendek és egyre inkább arrafelé megy a trend, hogy inkább nézd a személyiséget, mint a tudást (Lásd AC, manapság 1-2 évente váltanak munkahelyet a fiatalok, már a szűrésnél próbálnak olyan embereket keresni, akik tovább maradnak, jól érzik majd magukat az adott helyen, stb.)


Egyébként munkától is függ nyilvánvalóan, de szerintem skilleket könnyebb fejleszteni, mint a személyiséget.

2017. márc. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én pár cégnél megfordultam már, mondtam is fel és küldtek is el.


A lényeg hogy szerintem a személyiséget nézik inkább.


Sőt sok munkahelyen egyszerű feladatok vannak, amit alacsonyabb végzettséggel is el lehet látni, de magasabb van meghirdetve, viszont ha nem OK. a személyiség, akkor nem veszik fel az embert, jön az elutasító levél.


Szóval szerintem már az állásinterjú alatt el kell kezdeni a főnök fényezését és a nyalizást, a céget dicsőíteni, stb, mindent ami ezzel jár.

2017. márc. 3. 16:30
 4/4 anonim ***** válasza:
A személyiség fontosabb: a hiányzó tudást lehet pótolni oktatással, de az elcseszett személyiséget nem. Ha valaki összeférhetetlen, vagy munkamorál romboló, hosszabb távon akkor is megéri kirúgni, ha jó szakember, mert a többi dolgozó sínyli meg az ő személyiségét. A mi cégünknél ez a bevált rendszer. "Hulljon a férgese".
2017. márc. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!