Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagypéntek hivatalosan is...

Nagypéntek hivatalosan is munkaszüneti nap-aki akkor lett volna szabin annak 1 nap szabival kevesebb fogy emiatt? Nem evidens?

Figyelt kérdés

Hivatalosan is munkaszüneti nap lett húsvét előtt a nagypéntek.

Kérdésem ha valaki épp azon a héten ment volna szabira akkor annak 5 nap szabi kellett ehhez, de immár nem munkanap a péntek akkor csak 4 nap kell? Evidens nem?


Uis szóltam a cégnél hogy ne 5 napot számoljanak nekem arra a hétre csak 4-et mert munkaszüneti napra nem kell szabi. Hát amit kaptam erre, hogy mit zavargok és kavarok és majd kirúgnak csak kötözködjek.. stb azért mert szólni mertem hogy csak 4 nap? Uis nem akarok 1 nap szabit se veszteni. Ha 4 nap akkor annyi az az 1 nap még jól fog jönni később.

De hát nem nekem van igazam voltaképp?


2017. márc. 9. 10:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nem írhatnak be szabadnapot munkaszüneti napra :)

Nálunk alapból szólna a könyvelő, ha ilyet lát a jelenléti íven. Mondjunk nálunk ilyen csak elírás miatt történhet, mert szerencsére nincs ebből gond. Nem akarnak ezzel trükközni.

2017. márc. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Te is tudod a választ. Ez nem kérdés, csak ki akarod dühöngeni magad a hülye munkahelyedre.
2017. márc. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell magyarázni semmit. Egyszerűen jelzed, hogy azon a héten szabit kérsz és kiíratod hétfőtől csütörtökig. Említést sem kell tenni a péntekről. Fölösleges.
2017. márc. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Hát erről már lecsúsztam amikor kértem a szabit még nem volt munkaszüneti nap az utóbbi 1-2 hétben lett az.


Szóval akkor amikor kértem korrekt volt az 5 nap.

Már nem az, de ki fogják írni...

2017. márc. 9. 13:04
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Napi kamu munkaügyes kérdésünk. És most reklám.
2017. márc. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ne írd alá. Ha már aláírtad, sztornóztasd le, és írj ki újat. Ha ezért kirúgással fenyegetnek, fenyegesd vissza őket a munkaügyi döntővel.
2017. márc. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nem írhatják ki, ezen nincs mit vitázni.

Megmondod, hogy véletlenül rosszul adtad meg a dátumot, kéred, hogy javítsák és kész. Indokolni nem kell.

2017. márc. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

"Nem írhatják ki, ezen nincs mit vitázni. "


Írhatják nem írhatják és ha kiírják ha szabad ha nem? Mit tehetek ha kell az állásom?

Mert hőzönghetek meg jogi útra is vihetem akár de akkor repültem.

2017. márc. 9. 16:33
 9/21 anonim ***** válasza:
Ahogy látom azt egy szóval sem mondták, hogy ki fogják írni az 5 napot, "csak" azt, hogy mit kötözködsz. A bérszámfejtő program eleve nem fogja engedni azt a dátumot szabadságnak kiírni, ha fejre állnak sem. De tegyük fel, hogy mégis, csak mert ennyire felhúztad magad: akkor majd a nav dobja vissza, hogy próbáljanak meg rendes bérszámfejtést csinálni.
2017. márc. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

", hogy ki fogják írni az 5 napot, "


Már kiírták.

És nálunk egy úgy megy hogy ott a szabis ív szigorúan kézzel vezetve rajta monndjuk 25 nap szabi kiveszel 5-öt beírják kézzel tól ig szabin maradt 20 ennyi.

És ha beírták akkor marad. Ha hasukra ütnek és beírnak 10-et akkor 10. Ez egy ilyen hely.

nem kell aláírni semmit szabit kéred kapod vagy nem. nem írsz alá semmit.

2017. márc. 9. 18:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!