Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan bírjam rá, hogy kiadja...

Hogyan bírjam rá, hogy kiadja a volt munkáltatóm, az igazolást az álláskereséi járadék megállapitásához?

Figyelt kérdés
Megszűnt a munkaviszonyom. Kilépő papirokat oda adta csak ez az egy dokumentum hiányzik. A formanyomtatványt beküldtem a volt munkatársammal, letette az asztalára es nem foglalkozik vele. Most irtam egy kerelmet hogy legyen szives kiadni nekem a papirt. Eddig nem válaszolt. Az lenne a kerdesem mi lenne a következő dolog amivel esetleg már jogi dolgokkal is takarozhatok ha nem adja oda?
2017. márc. 13. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Odamész személyesen, és addig nem mész el, amíg meg nem csinálja.
2017. márc. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy ráhívod a munkaügyi-jogi akárkit.
2017. márc. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj be személyesen. Nem érdemes első körben fenyegetőzni. Lehet olyan a főnök mint az enyém, hogy egy aláírásra is lusta volt, 25-ször szólni kellett neki. Pedig a cég az övé volt, az ő érdeke lett volna, hogy haladjanak a dolgok. De még ennyi is olyan szinten lefárasztotta, hogy hetekig rá kellett pihennie. ;-)
2017. márc. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha azért kell mert jogosult vagy a munkaügyi központtól pénzre, akkor menj oda és legyél határozott.


Kell neked a papír, arra kapsz pénzt a munkaügyi központtól.


Aztán elmész a munkaügyi központba azok meg csengetik neked a pénzt minden hónapban.


Legyél határozott.

2017. márc. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha nem csinalja adni kell neki a pofajaba egy apait.
2017. márc. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Olyan emberről beszélek, Aki folyamatosan kapja a feljelenteseket, a multi alarmtól mert nem fizet.- es sorolhatnám. Engem is alig akart kifizetni. 3 hónapokat dolgoznak neki az emberek utána senki sem kér hosszabbítást. Mert lehetetlen vele együtt dolgozni. Jogilag erdekelne hova lehetne menni. Mert amugy leszar ha csak oda megyek
2017. márc. 13. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!