Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közfoglalkoztatás kapcsolatban...

Közfoglalkoztatás kapcsolatban lennének kérdéseim, mert nagy döntés előtt állok és nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés

Vidéken élek ahol közmunkásként egy állami cégnél irodai adminisztrátorként tevékenykedtem azonban a szerződésem lejárt. Most ismét munkanélküli vagyok de jár a szociális juttatás. Nade, én 3 hónapon belül Budapestre költözöm a páromhoz és ott szeretnék munkát találni ami se interneten se személyesen nem egyszerű. Bármennyire is mondják,hogy milyen könnyű a fővárosban nem igaz,mert ott egy munkahelyre lehet 600-an jelentkeznek,itt vidéken meg mondjuk legyen 10 ember egy munkakörre.


Namost,3 hete hogy lejárt a szerződésem az előző helyemen, a munkaügyi kiközvetített egy másik céghez ahol ismét közmunkás lennék. Ezt el kell vállalnom,mert ha nem akkor regisztrálnak a rendszerből és a szociális juttatás sem járna még ha nem is sok,de költözés előtt minden kicsi számít.


Továbbá azt a választ kaptam a munkaügyiben,hogyha közmunka mellett keresek munkát akkor elengednek munkahelyről állásinterjúra, azonban nem értek mindent.


Kérdéseim:

1.Azokon a napokon amikor interjúra kell mennem akkor az 1 nap szabadságba kerül?


2. A pesti cégek (egy része természetesen)figyelembe veszi,hogy közmunkás vagyok vagy egyszerűen csak regisztrált munkanélküli és kap utánam támogatást? Effektíve bele kellene írnom az önéletrajzomba,hogy közmunkán vagyok hiszen akkor előnyben részesíthetnek a cégek, vállalkozások a támogatás miatt?



2017. márc. 23. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem a szabadságból megy.

2. Nem tudom, ezt kérdezd meg. A regisztrált munkanélküliek után kapnak támogatást. Nem tudom, a közmunkásnál mi a helyzet. Be kell írni önéletrajzba, igen, ha jár támogatás utánad.

2017. márc. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

igen, ezt érdemes megkérdezni ott.

viszont ahogy én jártam...25 év alatti vagyok, már több, mint 1 éve voltam regisztrálva, rábeszéltek egy portás állásra, közmunkásként szintén.

majd kaptam volna munkát, felvettek volna, de támogatást szerették volna igénybe venni, a munkaügyi központban meg közölték, hogy azzal, hogy én elvállaltam ezt, így megszakadt a munkanélküliségem, így nem is jár utánam semmi...pedig tudtommal ez nem igaz, sőt direkt így vállaltam el azt a munkát, mert tudtam, hogy emez cég hamarosan fel tudna venni támogatással...


aztán persze ettől függetlenül felvettek, mert jófejek voltak, csak így jópár 100ezerrel kerültem nekik többe, mint tervezték...

2017. márc. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor ez most tényleg zavaros. Egyébként ahol dolgoztam ott volt,hogy valakit 3 év közmunka után felvettek rendes állásba ugyanoda,azaz maradt. Most akkor a cég kaphatott azért támogatást? Én ilyenről nem tudok.
2017. márc. 23. 19:15
 4/6 anonim ***** válasza:

gondolom nem magáncégről van szó, hanem állami cég.


nekem is ígérték, hogy elképzelhető, ha maradok hosszútávon, akkor átkerülök közalkalmazottnak...:D de ez egy irodában dolgozónak nagyobb az esélye, mint egy portásnak...szóval igen, ott nem múlik ez a támogatáson. arra inkább a magáncégek fenik a fogukat.

2017. márc. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amikor munkanélküli voltam, akkor engem is kiközvetített az iroda. Csak, hogy én melóztam, igaz feketén, de a közmunkás bér duplájáért. Persze elmentem a céghez "interjúra", ahol megbeszéltük a helyzetet. Nagyon jó fejek voltak, ők lenyilatkozták a központnak, hogy nem én vagyok, akit ők keresnek, így eleget tettem a kötelességemnek, maradtam munkanélküli támogatásra jogosulva.


Próbáld meg hátha neked is bejön ez a dolog. Esetleg a központban az ügyintéződdel is megbeszélheted a dolgot.

2017. márc. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáld megbeszélni a munkáltatóval, hogy nem téged keresnek, de mostanában már inkább közmunkáshiány van, és felvesznek mindenkit, aki él és mozog, nálunk most ez a jellemző, van elég fura szerzet a környezetemben közmunkában, lassan már semmi sem kizáró ok.
2017. ápr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!