Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjúnál mi az új...

Állásinterjúnál mi az új trend? Tegnap voltam és a HR-es egyáltalán nem a klasszikus kérdéseket tette fel.

Figyelt kérdés

Egy mondatot sem mondhattam el, végig belém kötött. Fura kérdéseket tett fel. Pl Van kutyám? Miért csak egy? Stb...

Mi ez az új baromság?

42 éves nő vagyok, az interjúztató volt max 28 éves. Állìtólag próbálja felidegesìteni a jelölteket?!

Engem akkor nem sikerült, de úgy jöttem ki, hogy de szájba vágtam volna😊 De legalább is vissza kérdeztem volna párszor.

Ehhez képest a szakmai kérdések felüdìtőek voltak egy másik kollégától.


2017. márc. 29. 08:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

lehet próbált stresszelni, hogy mit bírsz

am milyen munka?

lehet hasonló idiótákkal fogsz nap-mint-nap találkozni és azt tesztelte mennyire bírod


24F

2017. márc. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, hogy ez "új trend", de egyre több a sötét hr-es, aki szó szerint semmihez nem ért, de mindeközben helikopternek képzeli magát.
2017. márc. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek nem is annyira új dolgok. 7-8 évvel ezelőtt voltam több állásinterjún is. Az egyik helyen kérdeztek a hobbimról, mondtam, hogy fényképezni szeretek. És kb másfél órán át lovagoltak azon, hogy miért pont az, és mit fényképezek, és miért pont azt, és miért nem amazt stb stb... A másik interjún a leendő főnököm azon lovagolt, hogy a nappalimban milyen színű szőnyeg van otthon. Biztos nagyon frankó személyiségbeli dolgokat lehet belőle leszűrni, csak jól mellé lehet fogni, mert akkor pl nem azért volt az adott szőnyeg a nappalimban mert nekem az tetszett, hanem mert akkor költöztem, nem volt pénzem szőnyegre és azt kaptam kölcsön. Mivel hideg volt, nem a színe szerint választottam, hanem örültem, hogy van valami. Ezt persze nem volt módomban kifejteni, úgyhogy bármit is vont le az ipse a szőnyegem színéből, az téves információ volt.
2017. márc. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
44%
A hr-esek hozzá nem értő cicababák, akik elvégeztek vmi noname főiskolát, és most sokat képzelnek magukról.
2017. márc. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Gazdasági szakértő pozìció. Tehát ügyfelekkel nem kell találkoznom.

Az volt a legjobb, amikor azon rugózott, miért járok jógára és ha szetetem a gyerekeket, nekem miért "csak"egy van?

Mi köze hozzá?

2017. márc. 29. 09:59
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

idióta hr-es... máskor egy segítőkész, jó baráttal menj állásinterjúra, mint az alábbi:))

https://www.youtube.com/watch?v=LNfYti_ptyw

2017. márc. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem új trend, hanem egyszerűen csak ő a HR-es.


Valami fiatal nő vagy férfi volt, aki elvégezte a "HR egyetemet", betették HR vezetőnek, és minden nap kitalál valami idióta kérdést, amire józan ember nem is tud válaszolni.


Én komolyan mondom vannak kérdések HR-es "szakemberekről", lehet be vagyok lőve tudok rá valamit hablatyolni, aminek amúgy sincs értelme. Lehet ők képviselik az interjú "emberi oldalát"? Pl. ilyen kérdések hogy 1 éves intervallumban hányszor vizelt be buszon? Válasz: egyszer sem ha-ha. Újabb kérdés: És miért nem? :D


Ilyenkor a szakmai vezetőre kell koncentrálni, ha az is lökött hagyni kell a munkahelyet, mert az nem munkahely hanem valami ökör klub.

2017. márc. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szakmai figura normális volt gondolkozz el az álláson, ha az is részben lökött volt akkor meg pályázz tovább.


Ennyi.

2017. márc. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

A szakmai "figura" nagyon szimpatikus volt.

Most küldték az ajánlatot. Felvettek! 😉

A HR-es meg azt mobdta, 2-3 hét....ahhoz képest nagyon kellek nekik. Nem is járnak rosszul velem.Bár nem hiszem, hogy ezt a HR-es szűrte le...

2017. márc. 29. 11:46
 10/33 A kérdező kommentje:
6# köszi!😂😂😂😂😂
2017. márc. 29. 11:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!