Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire gáz, hogy 21 évesen...

Mennyire gáz, hogy 21 évesen csak alkalmanként dolgozom? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az egész úgy indult hogy szeptemberben elkezdtem ugyan az egyetemet,de nagyon nem tetszett az a szak amit választottam. December elejétől mostanáig kb 6-7 helyen voltam diákmunkán. Ebből 2 helyről kirúgtak és a 3. helyről szerintem holnap fogom kapni a telefont hogy nem kérnek belőlem többet :D a többi 4 alkalmi volt csak pár nap. Havonta átlagban 30-35 ezret vittem haza. Nem a pénz volt a lényeg hanem hogy csak csináljak valamit addig is,de megvisel ez az egész. Alig beszélgetek emberekkel, lányokhoz meg így hogyan közeledjek? Szeptemberben kezdek új sulit de addig mit? Jogsi,nyelvvizsga már van azzal nem tudom elütni az időt. Hogyan tudnám magam kevésbbé értéktelennek érezni? Ha pl alkalmaznának is egy rendes munkahelyen max nyárig tudnék ott lenni,és kapnék minimálbért. Szerintem azzal sem lenne több az önbecsülésem. Vélemény?

2017. ápr. 3. 01:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

"2 helyről kirúgtak és a 3. helyről szerintem holnap fogom kapni a telefont hogy nem kérnek belőlem többet"


Lehet, hogy itt van a kutya elásva. Mármint a részletekben, amiket nem árultál el.

2017. ápr. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
3 ból 2 helyről automatikusan mentem volna mert az egyiknek rossz volt a beosztása mindig csak 12:00-18:00ig a másik meg egy Lidl árúfeltöltés volt ahol nem nyaliztam a főnöknek és állítólag lassú voltam azaz lassan sepertem a padlót 2 nyelvvizsgával :"D :) szóval az megalázó is volt. A Tesco most azért akarja kitenni a szűrömet mert a kasszánál az egyik vásárló(érdekes a többi nem) a lassúságomat ecsetelte irritáló módon én meg durván visszaszóltam neki ami a vásárlók könyvében landolt. Mellesleg akkor igazam lett volna mert 1 részt meg voltam fázva másrészt a pénztárgépen alig lehetett lenyomni a nullás gombot.
2017. ápr. 3. 01:42
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem bunkó akarok lenni, azért így írom, mert így a legérthetőbb.


Ha akarod, hogy legyen pénzed, akkor dolgoznod kell. A dolgozással pedig nem kompatibilis a "leszarom", a "mindig nekem van igazam" és a "minden valaki más hibája" hozzáállás.


Erre magadtól is rájössz egy idő múlva, de sok időt spórolhatsz magadnak, ha már most nekiállsz ezeket megváltoztatni. Remélem, ennyiből is érthető, mire akarok kilyukadni.


Írtad, hogy most csak pár hónapig akarsz dolgozni: szerintem érdemes akkor is valamit keresned, még akkor is, ha minimálbért adnak. A semmittevésnél azért valamivel többet ad az önértékelésnek.

2017. ápr. 3. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%

Elég gáz. En ahogy 18 leszek megyek dolgozni addigra nekem már 3 eves munkaviszonyom lesz. El nem tudom kepzelni hogy 21 evesen nem dolgozok. Ki tart el? Tesom is igy van ahogy te, 22 eves egy normalis munkaja nem volt még, de nem is lesz olyan mint egy 15 eves kisfiu.

17/L

2017. ápr. 3. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha tényleg nem a pénzért akarsz dolgozni, akkor szerintem hagyd a fenébe. Írtad, hogy van két nyelvvizsgád. Ha nem felsőfokúak, akkor szerintem igenis foglalkozhatsz velük, esetleg belekezdhetsz egy harmadik nyelvbe.
2017. ápr. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

"lassan sepertem a padlót 2 nyelvvizsgával :"D :) szóval az megalázó is volt."


Hát valóban megalázó, hogy két nyelvizsgával nem tudod rendesen elvegezni azt a munkát, amit 8 általánost végzett betanitott munkásoknak is megy.

Annak nem való az egyetem, aki még az egyszerű munkákat se képes megtartani.

Szóval az alap kérdésedre a válasz: igen, gáz.

2017. ápr. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Jobban kellene dolgoznod. Attól, hogy te egyetemre jársz és van nyelvvizsgád nem vagy különleges.

Más is dolgozik eladóként, gyárban iskola mellett és elvégzik a munkájukat..

Nem úgy kellene gondolkodni, hogy a munkáltatónak megtiszteltetés, hogy egyáltalán alkalmazhat téged.

2017. ápr. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem az a gáz, hogy nem tudsz dolgozni, foleg egyetem mellett nagyon nehez , unokabatyam meg noverem 23,25 evesek es most tudtak csak elhelyezkedni ugy hogy tenyleg munkajuk is van es annyit keresnek hogy alberletet is tudjanak venni. Inkabb azt latom gaznak hogy nagykepunek erzed magad, es azt hiszed mindig neked van igazad, es ha valami nem tetszik neked visszaszolsz mint egy 5 eves taknyos. Semelyik penztaros nem szolhat vissza a vasarlonak maximum akkor


ha tenyleg nagyon ok nelkul elkezdi ocsarolni de szerintem csak meg akartad mutatni hogy milyen kemeny vagy ketto nyelvvizsgaval.


Gratulalok. Masoknak ilyenkor mar majdnem egyetemuk van, csak hogy lasd masok sokkal elorebb tartanak. Sot masoknak mar gimiben megvolt ez nekik nem hiszem hogy ezzel kellene felvagni. Tenyleg nem gondolod hogy 3 munkahelybol ahol kirugtak neked semmi hibad nem volt?

Mert akkor tenyleg veled van a baj es ha nem adsz lejjebb az egodbol mindig kifognak rugni. Es igy tenyleg nem lesz munkahelyed. En se viselnem el fonokkent hogy azt hiszed hogy te szulted a spanyolviaszt csak mert van ket nyelvvizsgad. Ertem en hogy frusztralo aljamunkat

vegezni de felsofokud nincs ezalltal ez a lehetoseged. Megszokod vagy megszoksz. De ha az elso akkor ne panaszkodj

2017. ápr. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért jó azt is tudni,hogy én vidéki vagyok azaz 85 km-re lakom Budapesttől csak Anyum vett egy lakást hitelre a VIII.kerben és ezért tudtam Pesten diákmunkát vállalni. Nos az én kevéske fizetésemmel kitörölhetem mert Anyumnak az egész rezsivel mindennel van kb 70 ezer forintjába naponta+ az én ellátásom. Ráadásul nem is szeretek Pesten lakni merr teljesen egyedül vagyok és 3 naponta leiszom magam. Én csak azért akartam valamit dolgozni hogy ha összeismerkedek valakivel akkor tudjak mondani hogy csinálok én is valamit... a pénz ígyis úgyis kevés lenne még nettó 110 is... mellesleg a qurvára úgy éreztem hogy lenéznek ezek miatt a munkák miatt ezért nem is bántam ha kitettek. Mielőtt vki megkérdezné nem,itt vidéken nem volt diákmunka. Max elmehetek a munkaügyi központba mint rendes munkanélküli.
2017. ápr. 3. 14:24
 10/12 A kérdező kommentje:
*havonta nem naponta
2017. ápr. 3. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!