Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit szóltok ahhoz, ha egy...

Mit szóltok ahhoz, ha egy munkahelyen több kiló friss élelmiszert dobnak a kukába?

Figyelt kérdés

Nem vendéglátós a szakmám, humán területen diplomáztam, és amíg nincs szakmabeli álláslehetőség, addig elkezdtem dolgozni betanítottként egy hamburgeresnél.

Totál kezdő vagyok harmincas nő létemre, így még a betanulási fázisban vagyok. Így aztán jócskán meglepődtem azon, hogy mennyi ételt, alapanyagot és kész hamburgert dobnak ki a konyhán a szemetesbe, teljesen ok nélkül.

Olyat láttam, hogy félrecsúszik egy nagyon kicsit (nem teljesen) pl az uborka és a paprika a szendvicsben, már megy az egész kész, friss és forró szendvics a kukába, ahelyett, hogy megigazítanák. Vagy pl egy óriási friss, zöld salátalevélnek a széle kb 1 mm-en megbarnul, már megy  az is a kukába. Lecsúszik a szendvics teteje, nem teszik vissza, az is kuka. Maradék uborka a tárolóban nem kerül felhasználásra (előtte 1 perccel még szedtek belőle), hanem azt is kukába dobják, nem a tetejére szedik a következőt. Hozzáteszem, az az uborka még csak meg sem volt szívósodva, teljesen friss, lédús volt, csak úgy kényelmesebb a mozdulat állítólag, ha nem kell felkeverni, hanem csak a kukába rázni.


Én nem értem ezt az eszetlen pazarlást, és nem is tudom, de nem is akarom megszokni, hogy fogyasztásra teljesen alkalmas és friss ételeket a kukába hajigáljak. 

Ti hogy vagytok ezzel, szerintetek ez normális? Ennyire jól él mindenki? 

Ha esztétikailag nem szép valami, azt megértem, hogy nem lehet kiadni,de akkor is miért nem külön gyűjtik pl állatoknak vagy szegényeknek? Vagy ha úgyis kukába kerül, tehát senki az életben fel nem használja, miért nem viheti haza valaki, aki még szívesen megenné? Ha valaki direkt arra játszana, hogy minél többet selejtezzen le ilyen-olyan okokra hivatkozva, hogy többet vihessen haza, szerintem még akkor sem tudna több selejtet összegyűjteni, mint amit most csinálnak.

Ez már Isten ellen való vétek szerintem. Ti hogy látjátok?



2017. ápr. 8. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Melyik cég ez , láncolat ? Azoknál ritka a kidobás és megoldják ha van ilyen a melósok közötti zabcsizással . Eszük lehetne hogy levágják a sali szélét esetleg leakciózzák . A csóriknak nem gyűjtik azért mert odaszoknak esetleg szigorú előírás vonatkozik rájuk . Nincs jólét , sőt a minőségi cucc sincs annyi mint a kereslet . Ez csak egyre fokozódik . A termőterületek szűkülnek az eső kevesebb és a város meg az ipar elszívja . Erre a koncra pedig egyre többen többen vagyunk ... Ha nem értesz egyet sem fogadják meg a javaslataidat és nem tudsz azonossá lenni az elvükkel érdemes keresni mást . Bizonyos multik már vevők a zárás előtti leárazásokra stb ...
2017. ápr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem láncolat ez, egy egyszemélyes kis magáncég, egy kis bódéban, valahol Közép-Magyarországon.
2017. ápr. 8. 17:57
 3/13 A kérdező kommentje:

Ha nincs annyi étel, ahogy mondod is, a meglévőt miért hajigálják ki? Ez nem fér a józan paraszti fejembe.

És nem, ez nem üzletpolitika, amivel nem tudok azonosulni, ez egy óriási marhaság.

2017. ápr. 8. 17:59
 4/13 anonim ***** válasza:
A földön többféle életmód elv létezik . A menő sznobok buliból esznek nyers halat férget máshol ez van csak . Aztán lehet 700%os vagy több a haszna és inkább kidobja . (
2017. ápr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagy a pazarlás, miközben emberek milliói éheznek világszerte.

Egyik exem tesója állatkertben dolgozott, az állatok a Lidl-től kaptak lejárt szavatosságú kaját, gyümölcsöt, mindenfélét! A család elhozta kocsival a cuccokat, ami jó volt azt kiválogatták és eltették maguknak. Nagyon sok gyümölcs még meg se volt érve, volt aminek a szavatossága se járt le. Volt amit azért dobtak ki, mert be volt nyomódva picit az oldala.

Egyik boltban az ismerősömnek ki kellett dobnia az aznapi pékárut a kukába, meg minden mást. Olyan dolgokat, amik nem voltak romlottak. Ő sem értette.

2017. ápr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hamarabb elküldte a nyomi gép ... A többletek halmozása zajlik nyugaton és Európában . Minden a raktárba tárolókba megy , nem számít bele hogy hányan veszik marad a norma a hivatalos pazarlás . Max tápgyárak takarmányok készülnek újabb energiapazarlással Ez olyan mint a tömeg közlekedés , egyre többen ráugrunk a bringára , járat emiatt nem marad ki csak kicsit üresebben fut ki a busz .
2017. ápr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Fatal_3rror_ ***** válasza:
61%

Én úgy vagyok, hogy ő pénzük, ők szerzik be, onnantól azt csinálnak vele amit akarnak.


Akárhogy nézzük, manapság az étel is csak tömegtermék a modern világban amiből 20x annyit készítenek mint amennyit felhasználnak.


És sajnos a való életben az állatoknak, szegényeknek dolog is visszaüt.


Nem is kell messzire menni, nézd meg gyakori kérdéseken az állatos kategóriákat. Ellenem egyszer szinte gyűlölet hadjáratot indítottak az "állatbarátok" hogy mi az hogy maradékkal etetjük a kutyát és a macskát mert hogy az milyen egészségtelen és nekik csak a válogatott legdrágább kutyatáp meg whiskas a jó.


A szegényeknél sajnos ugyanúgy ahogy az első írja, a profit a cél és az üzletnek nem tesz jót az ha a csövesek járnak oda ingyen konyházni.

2017. ápr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó. Minden pazarlás az.
2017. ápr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
Történt régen sok visszaélés mikor selejtezték az árukat és szociális intézmények megkapták a horpadtat vagy lejártat .Direkt kivitték a piacra vagy olcsón adták a csóriknak . Ezért vagy veszélyes hulladék vagy kuka a vége . Azt nem kockáztatják meg egyes cégek hogy baj legyen vagy lejárassák őket . CBA bevett szokása a sarkoknál lejárt édességek vagy a hűtőkben a tejtermékek stb már nem szavatosak . Valószínű a haszon jobban megéri mint a ritka lebukás kevés bírság .
2017. ápr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Régen az egyik pékségből zsákszámra hordtuk haza az előző napi pékárut a kutyáknak. Semmi nem volt megromolva. Nem voltak frissek, de rosszak se. Sokszor csodálkoztam milyen jó, szép, fincsi cuccokat dobnak ki. Miközben nálunk egy felszeletelt kenyér eláll 3-4 napig a hűtőben, sőt, volt olyan hogy másfél hétig is.
2017. ápr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!