Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megteheti egy cég hogy nagypén...

Megteheti egy cég hogy nagypéntek és húsvét hétfő helyett berendel szo-vas-ra ha nem folyamatos a munkarend és szo-vas nem lenne munkanap?

Figyelt kérdés

Nagyon nincs mit cizellálni nem folyamatos a munkarend, csak H-P van munka, hétvégén nincs. P és H munkanap lenne de ugye ünnepnap így nem kell menni. Helyette kitalálták hogy szo-vas be kell menni a P é H helyett.

Ezt megtehetik? Állami hivatalos munkaszüneti napot ledolgoztatnak ráadásul hétvégén?

Persze semmiféle papíron nem lesz rajta ez a két nap nincs elrendelve se nem lesz benne a munkaívben bérpapíron se. De ha nem mennek be az emberek kirúgják őket.

Ezt megtehetik?


2017. ápr. 13. 15:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

[link]

2017. ápr. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Na de hát látod hogy itt a valós helyzet. Szo-vas munka.

Kinek tetszik kinek nem nem számít. Ha nem mész ki vagy rúgva.

2017. ápr. 13. 15:18
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem erről kérdezz meg egy ügyvédet. Ebben az évben nincs áthelyezett munkanap, úgyhogy..
2017. ápr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom egy ügyvéd mit mondhat arra hogy feketén berendelnek valakit. Ugye hivatalosan a cégnél szo-vas nem lesz munka. Papírforma szerint tiszta minden.

Ha felhívod a céget és rákérdezel akkor tagadnak és kikérik maguknak. Aztán csak gyere ide szo-vas (persze be se engednének) és láthatnád.

2017. ápr. 13. 15:22
 5/15 anonim ***** válasza:

Pedig ha van ügyvéded mondjuk, vagy ismerősöd akár akkor simán rákérdezhetsz. Abból nem lesz gond.

Vagy valami olyan ismerősöd nincs aki valamilyen cégnél dolgozik ilyen munkakörben?

2017. ápr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez amúgy gyár?

Mármint műszakos?

Akkor nem teheti meg, hogy behívjon.

Ha meg van olyan, hogy hévégén és ünnepnapokon is kell dolgoztatni, akkor lehet behívhat. De ilyen esetben tuti nem.

Ha gyárról van szó, két ismerősöm is gyárban dolgozik(3 műszak H-P és nekik is négy nap szabadság van.

Tuti nem teheti meg....

De van ügyvéd a családban,ő azt mondta, biztos nem-

2017. ápr. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Munkaszüneti napot nem kell ledolgozni.. ettől függetlenül behívhat, de az maximum túlóra.
2017. ápr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 schamuelson ***** válasza:

Nem ügyvéd kell ide, hanem egy tökös újságíró, vagy egy hírműsor forgatóstábja.

Felháborító, ahogyan egyes munkaadók megpróbálnak visszaélni a dolgozók kiszolgáltatottságával. Én mondjuk nem bánnám, ha egy ilyen munkahelyről kitennének.

2017. ápr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

" Én mondjuk nem bánnám, ha egy ilyen munkahelyről kitennének."


már ne haragudj de ez egy full barom kijelentés mert ha neked az minden vágyad hogy ne kelljen bemenni többet miért nem mondasz fel?

Ha csak ez kell?

2017. ápr. 13. 18:48
 10/15 A kérdező kommentje:
Másik megközelítés ha azt akarod hogy kitegyenek innen azt itt marha könnyen eléred. nem mész be pl most hétvégén és ki is vagy téve.
2017. ápr. 13. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!