Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti elmennétek olyan állásinter...

Ti elmennétek olyan állásinterjúra, amihez a többi hasonló mind "kudarcba fulladt"? Többit alább.

Figyelt kérdés
Jelentkeztek egy céghez X munkakörre. Erre felhívnak hogy arra nem, de van valami más a cégnél. Én velem ez a szitu már többször történt, és mikor elmentem a céghez az állásinterjú elég érdekesre sikerült, kicsit olyan kaotikus is lett, nem tudta értelmesen levezetni a céges vezető, én meg csak pislogtam és kisétáltam, lett más állásom, ők meg nem is jeleztek nekem vissza eltűntek. Konkrétan: diplomás vagyok, jelentkeztem valahova, és ők felajánlották hogy esetleg raktárosnak felvesznek. Elmentem az interjúra és kissé "bolondos volt a hangulat". Nemsokára lesz még egy ilyen szituáció, mit tegyek? Ami eddig ilyen volt abból nem lett semmi, szinte ökörködésbe torkollt az egész interjú. Mit tegyek? Mégis próbálkozzam ilyen helyzetben 12. alkalommal is, vagy nézzek más céget?
2017. ápr. 19. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Azzal nincs gond szerintem, ha másik állásra hívnak be.

De azért nem mindegy a konkrét eset, ha te pl. informatikusnak jelentkeztél és takarítónak hívnak, az fura :) Szóval ilyen esetben nem mennék el. Időpazarlás.

Persze ha nagyon kéne munka, mindegy, hogy milyen, akkor az is jó.

2017. ápr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Szóval ilyen esetben nem mennék el. Időpazarlás. "


Köszi, ezt kifejtenéd bővebben?


Arra gondolsz hogy komolytalan lenne, nem?

2017. ápr. 19. 10:37
 3/6 Psycho ***** válasza:

Szerintem beszélj velük, próbáld meg lecsekkolni, az általuk ajánlott munkakör miről szól, mik a feladatköreid, mik az elvárások, stb. Bár ennyi információból nem lehet kitalálni, de logikusnak tűnik, hogy felcsillant a szemük az önéletrajzodon, ha úgy gondolják, hasznos tagja lehetsz a csapatuknak egy másik munkakörben.

(Halkan jegyzem meg, reméljük nem arról van szó, hogy élből az új munkakörre keresnek embert, csak ha azt hirdetik meg, úgy nem jönnek jelentkezők, mert nem egy hype-olt, vonzó munkakör)


Ha megvan a kellő infó, mérlegelhetsz, érdekel-e az állás. Ha igen, akkor uccu neki :D Amire #1 gondolt szerintem, hogy nyilván olyan munkakört keresel, ami a végzettségednek, szaktudásodnak és érdeklődésednek megfelelő. Ha informatikus vagy, és odatolnak eléd egy takarítói munkakört, hát köszi, arra keressenek Juliskanéniket. Miért? Mert Te nem takarító vagy. :D

De pl. egy másik példa: ha technikusi munkakörbe jelentkezem, viszont a papírjaim alapján azt mondják, hogy sorry ez nem megy, de gépbeállítóként felvennének, akkor engem valószínűleg érdekelne, mert tudom, hogy a kettő közt van átjárás, ha fejlődöm, meg szerzek egy kis tapasztalatot.

2017. ápr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés:


ilyenkor egyébként nem azért nem veszik fel az embert mert kellemetlen nekik hogy ennyire szerencsétlenek?


Valaki meg ugye azért jelentkezik ilyen állásra mert máshova sehova nem veszik fel, már mindenre jeletkezik.


Szóval ez nekik kellemetlen nem?

2017. ápr. 19. 12:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Az komolytalan, ha te egy komoly, szakképesítéshez, diplomához kötött állásra jelentkezel és közben raktárosnak hívnak be.

De azt neked kell tudni, hogy mennyire van szükséged munkára. Ha raktárosi munkát is elvállalnál, akkor menj el. Ha az szóba sem jöhet, akkor időpocsékolás.

2017. ápr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2017. ápr. 19. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!