Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha lejár a határozott idejű...

Ha lejár a határozott idejű munkaszerződésem akkor másnap nem megyek többet dolgozni és ennyi?

Figyelt kérdés
Igazából a munkáltató szerintem arra gondol hogy újra aláírom az 1 éves szerződést. Ezt 5 évig csinálják mindenkivel. Több mint 100an dolgozunk ott. Elég szemét húzásaik vannak, és ha nekik ezekszerint nem vagyok olyan pótolhatatlan hogy határozott időre felvegyenek akkor így jártak, nem is akarom előre bejelenteni hogy nem írom alá. Igazából az 1 hónap felmondási időt így kihagynám, és így az új munkahelyen egyből tudok kezdeni.
2017. ápr. 26. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt semmire sincs garancia. Határozatlan szerződéssel is kirúghatnak ha akarnak. Amúgy szerintem nálad nincs felmondási idő hiszen megszűnik egy meghatározott időben a szerződésed nincs mit felmondani. Ha ők így hosszabbítgatnak akkor nem kell meglepődniük ha valaki nem hosszabbít.
2017. ápr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Attól nem félek h kirúgnak. Egyrészt semmi okuk másrészt ők szemétkednek én pedig tűröm (egy darabig). Csak kicsit visszavágnék h csak úgy szó nélkül nem megyek többet, a szerződés lejárta után. Hirtelen nem igen tudnának pótolni. Igazából ezért is lepődtem meg hogy nem határozatlan időre szól a szerződésem. 🙁 De már mindegy.
2017. ápr. 26. 16:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdekes munkahely ha a nagyfőnök vagy főnök pár hete ezt nem beszélte meg veled.


Nem mondott semmit a főnök?


Vagy máshol jár az esze?


Lehet így jobb te nem mondtad neki, főleg ha szemétkednek veled.


De komolyan mondom a főnök nem is tud róla hogy lejár a szerződésed vagy hogy mi a helyzet??

2017. ápr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyszerre jár le mindenkinek. Talán az újak kivételek. Szóval könnyen előállhatna az a helyzet h a fél társaság nem írja alá az új szerződést. Nem értem hogy ezt hogy engedheti meg magának egy munkáltató manapság.
2017. ápr. 26. 19:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, ha lejárt a határozott idejű szerződésed, és már nem akarsz ott dolgozni, akkor ennyi. Utolsó nap szólsz, hogy adják ki a papírjaidat, és viszlát...
2017. máj. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!