Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tettetek már szemrehányást...

Tettetek már szemrehányást egy munkahelynek, amiért nem rátok esett a választás?

Figyelt kérdés
Egyáltalán, miből gondolja, hogy a másik jobb lesz? Nem fogja megbánni?

2017. ápr. 27. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy tettem. Nagyon szánalmas lenne.
2017. ápr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miért lenne? Az embernek van egyfajta önértékelése. Mindenesetre meglepődnének, mer ilyen még nem igazán fordult elő.
2017. ápr. 27. 22:00
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy munkáltatónak hagy legyen már meg a joga, hogy két dolgozó közül melyiket is válassza.

A munkaadók minden nap döntéseket hoznak amik vagy bejönnek vagy nem. Most nem rád esett a választás. De tegyél meg mindent, hogy legközelebb rád essen a választás. Hogy mi alapján döntöttek azt csak a munkaadó tudja.

Én soha nem tennék szemrehányást a főnökömnek, hogy nem engem léptetett elő. Az ő döntése amibe nekem nem sok beleszólásom van. Lehet most savanyú a szőlő de idővel biztosan megtalálod a számításod.

2017. ápr. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én volt, hogy az egy órás tesztfeladat meg mindenféle interjúk után, mikor le akartak koptatni egy fél mondatos visszautasítással, visszaírtam, hogy indokolják meg, mert 120%-osan megfeleltem az állásra. Volt egy olyan érzésem, hogy csak kamu az állás, ezért is csináltam direkt, hogy égjen a fejük miatta. Nos, választ nem kaptam, de legalább büszke voltam arra, hogy egyszer végre kiálltam magamért és most már én gondolom azt, hogy ilyen céghez soha nem mennék, aki egy értelmes indokot nem ad.
2017. ápr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Velem is meg voltak elégedve, furcsa is volt, mert azt mondta a csaj, hogy várunk egy második fordulóra. Erre már nekem kellett telefonálni, mert azt sem mondták, hogy fapapucs. Persze, nem hepciáskodtam a telefonba.


Rakat papírom és gyakorlatom van, általában "be szoktam Válni."


Mindegy, úgyis rossz helyen lett volna. Van állásom, de határozott idejű.

2017. ápr. 28. 14:47
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

"miből gondolja, hogy a másik jobb lesz? "


Onnan, hogy megismerkedett azzal is akit felvett, nem csak veled! A másik jobb volt, így inkább azt vették fel.



"Nem fogja megbánni?"

De lehet, viszont erre nálad sincs garancia.


"Miért lenne? Az embernek van egyfajta önértékelése"

Ez már szánalmasan nagy Ego, hogy úgy értékeled többre magadat a másiknál, hogy az nem is tudod mit tett le az asztalra a másik. Pláne, hogy még szemrehányást is teszel, pedig nem ismered a döntés okát. Önmagadban bizonyítod, hogy jó ötlet volt nem téged felvenni.



"választ nem kaptam, de legalább büszke voltam arra, hogy egyszer végre kiálltam magamért"


No a nagy kiállásodért valószínűleg jól kiröhögtek a HR-esek, és jó sztoriként mesélik, hogy milyen habókosokkat kell lerázni.


"ilyen céghez soha nem mennék, aki egy értelmes indokot nem ad."

Már mért kellene indokolniuk a döntésüket? Miért kellene akár 1 percnyi munkaidőt is olyan emberre vesztegetni akit nem szándékoznak felvenni? Ha saját céged lenne nem sajnlád azt a pénzt(idő=pénz) amit a sok elutasítottnak válaszolgatással töltene az embered. Nem 1 indokról van szó, hanem sok elutasítás, napi több óra munkaidő kiesés!

2017. ápr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok... Aha, mind szép és jó, amit az utolsó ír, csak hogy ezesetben az volt a gyanúm, hogy átverés áldozata lettem. Ez a cég irreálisan olcsón készít az ügyfeleinek tartalmat (szövegírásról volt szó), 1 óráig írattattak velem egy tök hosszú szöveget, majd normális választ sem kaptam. Szerintem az általam írt ingyen szöveget használták fel a vevőiknél, magyarán minden szerencsétlen jelentkezővel írattatnak egy 2-3 oldalas szöveget és azt felhasználják (ami ugye plágiumnak minősül), azt adják el a vevőnek jó pénzért (az ingyen szerzéshez képest 100%-os haszonnal). Furcsa is volt az egész, de azért munkanélküliként reménykedtem. Ilyen gerinctelen módon lopni másoktól viszont büntetést érdemel.
2017. ápr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ilyen is van: "ingyenmunka". Kihasználnak minden kiskaput, ezzel hiába menne az ember a munkaügyi bíróságra, az interjúztatónak joga van bármilyen megmérettetéshez. 😐
2017. ápr. 29. 09:56
 9/12 anonim válasza:
65%
Én a saját cégemben biztosan nem venném jó néven, ha emiatt szemrehányást kapnék. (még egyéni vállalkozó vagyok, egyelőre alkalmazott nélkül) Aki nem kapja meg a munkát, annál is próbálnám úgy elrendezni, hogy később még megkereshető legyen, ha bővítés lenne, de ha szemrehányást tesz és a saját döntéseim kérdőjelezi meg úgy, hogy nincs rálátása sem, abban a pillanatban végleg húznám ki a listáról. És nem azért, hogy engem ezzel annyira megbántana, hanem mert ha már az állásinterjún ilyen a reakciója, akkor nem biztos, hogy jó csapatjátékos és a munkatársainál is többre fogja tartani magát. A szakmai megfelelés egy szempont, de gyakran nem lényegtelen az, hogy a személyiségét és akár a megjelenését olyannak látják-e, hogy szeretnének vele együtt dolgozni.
2017. máj. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nem volt, olyan viszont többször előfordult, hogy az interjún azt mondták, jövő héten várnak a következő fordulóra és majd telefonálnak. Nem hívtak fel, ezért mailt írtam, hogy hol tart a kiválasztás. Az egyikre jött egy sablon elutasító szöveg, amin nem álltam neki vitatkozni, a másikra nem válaszoltak, de fél év múlva előtűntek a semmiből és állást ajánlottak.

Szerintem ez kicsit olyan, mint az udvarlás: ha érdekel valaki, akkor keresem, érdeklődöm felőle, de ha mással kezd járni, nem állok neki műsorozni, hogy én mennyivel jobb vagyok.

2017. máj. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!