Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem merek dolgozni?

Nem merek dolgozni?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem, most egy Turizmus OKJ szakon vagyok, de ha belegondolok hogy valaha is dolgozni fogok valahoval és felelősséget vállaljak, rögtön görcsbe rándul a gyomrom. Mitől van ez? Az utóbbi időben is volt hogy na jó most jelentkezek egy állásra, és mikor megtettem abba a pillanatban bepánikoltam és visszamondtam. Egyszerűen úgy érzem csapdába kerültem , mert örökre ezt nem csinálhatom. Mitől van ez? Hogy tudnék kijönni ebből? 19/F

2017. máj. 4. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Esetleg önbizalomhiány? Én ezt akkor éreztem amikor munkahelyet kellett váltanom. A régihez meg voltam szokva, ismertem a kollégákat, tudtam a dolgom, nem kellett újból beilleszkednem. A másik munkahelyemen féltem az új környezettöl, hogy képes e leszek elvégezni a munkát, fognak e szeretni a kollégáim, stb.. Ez szerintem normális, mindenki tart valamilyen szinten ezektöl.

Dolgoztál már valahol? Konkrétan mitöl tartasz?

2017. máj. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Külsőleg és lányokkal való ismerkedés terén van önbizalmam, de munkával kapcsolatos dolognál nagyon nincs, félek hogy elrontom amit megkell csinálni, megutálnak vagy hasonlók. Na meg nagyon nehezen alkalmazkodom, szinte nemis tudok, és nagyon öntörvényű vagyok, azaz nem bírom ha parancsolnak.
2017. máj. 4. 21:56
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem dolgoztam még.
2017. máj. 4. 21:56
 4/6 anonim ***** válasza:
7%

Mondanám, hogy majd mikor jönnek a fizetésértesítők meg nem lesz mit enned, akkor rögtön elfelejtenéd ezt a szorongást, meg a kényszer nagy úr, de gondolom ennyi idősen még élvezed majd a mamahotelt 😃 Nem tudom hogyan hozhatnd magad ilyen helyzetbe. Amolyan sokkterápia lenne, nekem működött.


Viszont akkor van még időd, szóval azonnal jelentkezz egy diákszövetkezetbe, és menj el diákmunkákra! Jó tapasztalat a munka világával :)

2017. máj. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"nagyon öntörvényű vagyok, azaz nem bírom ha parancsolnak"


Hát akkor valóban nagyon nehéz kezdet lesz.

Esetleg ha ennyire öntörvényű vagy, akkor vállalkozást kellene csinálnod, ott nem parancsolgat neked senki.

Ha becsődölsz, csak magadat okolhatod :-)

2017. máj. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Normalis ember nem is szeretne valamit 30-40 even at heti 40 oraban csinalni (minimum). Nincs az a tevekenyseg amit ennyi oraban szivesen lehet csinalni. Normalis a hozzaallasod, de az elet rendje az hogy rendszeres penzt kell szerezned valahogy. Azt szandekosan nem teszem hozza hogy tarsadalom szamara hasznos dolgot teszel vele, mert a munkak nagy resze mar nem az.
2017. dec. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!