Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehet a Vagyonőr, ha az...

Janavok kérdése:

Mit tehet a Vagyonőr, ha az üzletben ''besipol'' az egyik vásárló kifele menet?! Mi ilyenkor a jogos intézkedés?

Figyelt kérdés
2017. máj. 15. 08:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer besípoltam egy boltban. Odajött az őr és megkért,hogy táska nélkül menjek át a kapun. Úgy nem sípoltam. Aztán mondta hogy menjek be vele az irodába. Ott megkért hogy pakoljak ki mindent a táskámból. Mindent egyesével átcsipogtatott.
2017. máj. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó kérdés. Én egyszer úgy jártam, hogy nem a táskám tartalma sípolt, és akkor kérték vegyem le a kabátot, az sem, akkor a pulóvert, az sem, átsétáltam és akkor megint sípolt. Már kezdtem aggódni, hogy akkor most tovább kell vajon vetkőznöm??

Aztán kérdéseket tettek fel, hogy van e rajtam valami amit mostanában vettem, mondom igen a nadrág. Kiderült, hogy belül volt egy címkeszerű valami amibe be volt varrva a nemtudommineknevezik, ilyen fém valami. Otthon kivágtam és utána nem sípolt.

2017. máj. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Nálam többször is volt olyan, hogy becsipogtam, aztán ránéztem az őrre, ő meg intett, hogy menjek nyugodtan. Lehet, szar volt a rendszer vagy látta, hogy nem loptam. Egyszer meg végigsétáltattak táska nélkül, aztán belenézett a táskába, és elengedett.


Táskakipakoltatás 1x volt, de az nem sípolós esetben, hanem mert vmi húgyagyú bent hagyott egy vállfát az öltözőben, ahova mentem próbálni, és gyanús volt, hogy nem vittem-e el róla vmi ruhát. Nem nagyon rinyáltam, mert a munkájukat végzik. Ill. nem is kellett az egész táskát kipakolnom, amikor látták, hogy nincs benne semmi, megkérték, vegyem le a kabátom, hogy az alatt nincs-e semmi a boltjukból, aztán elnézést kértek, és elengedtek.


Amúgy egyik barátnőmnek végigcsipogtatták mindenét, és kiderült, hogy egy nemrég vásárolt könyv csipogott be mindenütt :D.

2017. máj. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt teheti, hogy felkéri a vásárlót, hogy mutassa be a táskája tartalmát. Ha esetleg az illető ezt megtagadja akkor elméletben értesítenie kéne a rendőrséget és ott tartani a vásárlót a rendőrség kiérkezéséig.
2017. máj. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM MINDENKINEK!
2017. máj. 16. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!