Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha megbántam, és...

Mit tegyek, ha megbántam, és félek hogy utolér a sorsom?

Figyelt kérdés
Elloptam a munkahelyemen egy páncélszekrébyből nagyjából 140 ezer forintnyi összeget... Nagyon nagy szükségem van rá, mert nem tudok rendesen megélni és kellett nekem egy kényelmes hónap, amiben nem nélkülözök! Tudom, nagy lopás, de vajon meddig menne el a munkáltató? Akár le is bukhatok hazugságvizsgálóval, igaz? Hiszen semmi rám utaló nyom nincsen, így gyanú sem, tehát akár ki is vizsgálhatják az összes dolgozót itt? Ha nem, akkor meg majd a bíróság...

2017. máj. 16. 23:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Igazából itt már nagyon nem tudsz tenni semmit...

Te már onnantól csak sodródsz, hogy elemelted azt a pénzt.

De legalább megszólalt a lelkiismereted.

2017. máj. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
9%
Hát, öcsém, most buktál le, ugyanis a modiknak kötelező jelenteni a bűncselekményeket. IP cím alapján megtalálnak.
2017. máj. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mit tegyél? Mond el minél több helyen hogy loptál, főleg a neten. Úgy könnyebben lebuksz. Enélkül lehet meg is úsznád de az túl egyszerű lenne.
2017. máj. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
44%
Egyébként tényleg úgy ahogy 2-es írja. Ha valakinek tudomására jut bűncselekmény jelentenie kell a rendőrségnek.
2017. máj. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Pedig tényleg nagyon megbántam de annyira jól esett ez az összeg... Minden annyira könnyebb mellette, nem kell aggódnom hogy lesz-e mit ennem hónap felétől...
2017. máj. 16. 23:12
 6/21 anonim ***** válasza:
A megbánás enyhítő körülmény. Az meg méginkább ha visszafizeted és bocsánatot is kérsz.
2017. máj. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nagyon félek úgy hogy lapítok, hátha átvészelem, és soha többet nem csinálok ilyet! A párom előtt sem akarnék beégni, együtt lakunk... Ó istenem csak add, hogy ne bukjak le ezzel... Nagyon gazdag ember pénzéről van szó, neki ez meg se kottyan
2017. máj. 16. 23:22
 8/21 A kérdező kommentje:
Ráadásul ki sem nénzé belőlem senki!
2017. máj. 16. 23:24
 9/21 anonim ***** válasza:

Úgy úgy, csak még több infót kotyogj el magadról, ezzel még tetézni tudod a lopást.


Nos a munkáltató nem tud nagyon csinálni semmit. Nálunk is történt évekkel ezelőtt egy lopás, azon túl, hogy sorbaállította a dolgozókat, és könyörgött, hogy vallja be valaki, mást nemigen tehet. A hazugságvizsgálat drága dolog, sokkal többe kerülne egyenként mindenkit végigkérdezgetni, mint maga az elemelt összeg, ráadásul nem kötelezhet rá senkit, a rendőrség pedig csak alapos gyanú esetén rendelheti el tudtommal, de még ők sem kötelezhetnek rá.

2017. máj. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A lopás az lopás, mindegy, hogy gazdag embertől lopsz vagy szegénytől. A szívem mélyén valahol azért megértelek.
2017. máj. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!