Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkaadók rossz szemmel...

A munkaadók rossz szemmel nézik, ha valaki nem túlórázik?

Figyelt kérdés

Régebben sokat túlóráztam, sokszor 12 óráztam az irodában, de legalábbis ritkán ért véget 8 óra leteltével a munkaidőm.

Ez az első munkahelyem és szerettem volna imponálni a főnöknek, hogy lássa igyekszem.

Viszont ezt a plusz időt nem fizetik ki és már egyre ritkulnak a túlórák, mivel senki sem értékeli. Gondolom az tetszik nekik, hogy a munka el van végezve, de ennek sem anyagi, sem szóbeli előnye nincs.

A munkatársaim tovább vannak bent, de én pár napja már elmegyek haza 4-kor, viszont olyan kellemetlenül érzem magam, hogy mindenki más marad, csak én húzok el szélsebesen, de szerintem a munka megvár és már iszonyatosan elegem van abból, hogy rendszeresen lemondtam a munka utáni programokat, hogy végezzek a munkával.

Viszont semmi kedvem plusz energiát fektetni ebbe a cégbe, mert 1. nagyon utálom, 2. a kutyát sem érdekel az erőlködés.

Ráadásul sosem lehet teljesen befejezni ezt a munkát, mert mindig van valami függőben, ez is annyira bosszant.

Nagyon elegem van.


2017. máj. 24. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon utálod nem tökmindegy milyen szemmel nézik?
2017. máj. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne maradj bent, főleg hogy nem is fizetik. Én is így voltam az első munkahelyemen, szar volt 22 évesen kiégettnek érezni magam
2017. máj. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tesómmal ugyanez volt. Vette a kalapját 4 órakor, dolga volt. A többiek úgy néztek rá, mint aki nem normális. De ha ki van fizetve, ha nem, azt vagy köteles csak teljesíteni, ami a szerződésetekben van lerögzítve. Ha valakinek nem tetszik, legyen, pláne, ha meg sem fizetik!


Amúgy igen, első munkahelynél gyakran követik az emberek ezt a hibát, hogy tepernek, csak az a bibi, hogy utána már el is várják a főnököd, kollégáid, hogy továbbra is így legyen. Nem egy hálás helyzet.


Ha esetleg tarthatatlanná válik a helyzeted, inkább pattanj meg, és legközelebb légy óvatosabb a túlórázásokkal, meg bármilyen szívességteljesítéssel, mert a fejedre nőnek hamar.

2017. máj. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az aki elvárja a túlórát, vajon mennyire nézné jó szemmel, ha tudomására jutna, hogy az orvos akinek a kezei közé került és műteni fogja, már 48 órája van talpon, vagy a buszsofőr aki buszt vezeti amire munka után felszáll, már 24 órája ül a volánnál és néha néha elbóbiskol ?
2017. máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem halálosan sürgős, én munkaidő vége után nem sokkal szépen megindulok haza. Amit 8 óra alatt nem sikerült megoldani, nem a túlórában fog sikerülni. Főleg ha nem is fizetik, én biztos nem fogom ezért tönkretenni magam. Ez csak munka.
2017. máj. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Azt csak hiszed, hogy nincs dicséret és lóvé a munkádért! Van az ám csak nem neked, hanem a főnököcskédnek;)

Malomban őrölsz csak nem magadnak:DDD


Igazából, ha mindenki felállna az asztaltól és kinyitná a pofikáját, akkor lenne lóvé a túlórára, de beszari népség, aki félti a rabszolgasorsát.

Mondjuk egyik napon bizonyára neked fel fognak mondani, mert nem éri meg téged "tartani", mert csak annyit dolizol, amit kell és nem annyit, amennyit szeretnének látni, így kell egy új agy nélküli biorobot:DDD

Ez van sajnos országunkban, amiért tahók ülnek a vezetői székekben jobbára.

2017. máj. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Erről a munkaadót kell megkérdezni.
2017. máj. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is rendszeres a túlóra, de a munkaadót nemérdekli ki meddig van bent, csak a munka legyen kész. Inkább a munkatársak nézik rossz szemmel.
2017. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is kellene túlórázni, de itt se fizetik. Amikor a munkaidőm letelt, fogom a cuccom és megyek haza.
2017. máj. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen munkaadó. Nálunk jó fejek, ha magamtól maradok benn tovább akár 10 perccel, ők akarnak hazaküldeni :). És túlórát csak akkor kell csinálni, ha ők megkérnek és szólnak, de akkor sem kötelező, és meg is fizetik.


De van, ahol elvárják a túlórát mindenféle juttatás nélkül, mert "ha nem csinálod, nem vagy elég elkötelezett a terület/cég mellett", "meg kell tanulni, hogy XY területen nincs munkaidő vége, nem az van, hogy felállsz, és mész"... én fizetetlen gyakornokként szívtam egy ilyen cégnél egyetemi gyakorlat alatt, volt, hogy 14 órát bent voltam egyszerre, és éjfélkor csámborogtam haza éjszakaival.

2017. máj. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!